selfis

ASMENUKIŲ DARYMO PAMOKA

5 PROFESIONALIOS ASMENUKIŲ DARYMO PAMOKOS

Asmenukių darymo pamoka visada praverčia kiekvieną. Kad ir kokią turėtumėme fotokamerą , jei nesugebėsite valdyti šviesos, tai visas Jūsų telefono pasirinkimas nueis veltui. Tuomet žmogus, turintis „basic“ fotografijos žinių, su prastesnia kamera sugebės padaryti geresnę fotografiją, nei brangiausią ir naujausių technologijų „prifarširuotą“ šedevrą turintis „selfie“ savininkas. Kiekvienais metais išeina vis geresnis mobilus telefonas su patobulintu kameros sensoriumi ir objektyvu.

Vestuvių Fotografas Donatas Rimkus dalinasi 5 patarimais, kaip kokybiškiausiai išnaudoti savo turimus išmanaus telefono kameros privalumus ir 5 profesionalių asmenukių darymo būdus:

 PIRMA ASMENUKIŲ DARYMO PAMOKA. ŠVIESOS VALDYMAS

Pirma asmenukių darymo pamoka ir jos nauda.Pasistenkite vengti bet kokio šviesos šaltinio esančio Jums  už nugaros. Tai gali būti langas, apšvietimo lempos. Atistokite taip, kad žiūrėtumete pro langą, ar sutemus į parduotuvės vitriną, kur šviesa nušviestų Jūsų veidą. Taip fotoaparato sistema parinks geresnius nustatymus, kuriuose nebus triukšmo, išnaudosite maksimalų sensoriaus detalumą.

ANTRA ASMENUKIŲ DARYMO PAMOKA: TEISINGAS FOTOGRAFAVIMO ATSTUMAS

Priekinė išmanaus telefono kamera nėrą pritaikyta fotografuoti savęs iš arti ( priešingai nei portretinė –  galinė), kadangi platesnio kampo objektyvas deformuoja žmogaus veidą. Puikus sprendimas įsigyti selfie lazdą arba stabilizatorių, su kuriuo įamžinsite tarsi kine plaukiančiais vaizdais. Pvz „DJI Osmo Mobile“. Tokia antra asmenukių darymo pamoka.

TREČIA ASMENUKIŲ DARYMO PAMOKA: ATLIKITE SAVO KŪNO GEOMETRIJOS TESTĄ

Vieną dažniausių asmenukių darymosi klaidų, jog ne kiekvienas asmuo atranda savo fotogeniškiausią  veido ir kūno poziciją. Norėdami atrasti aukso viduriuką  nufotografuokite save kai žiūrite tiesiai, tada kairę veido pusę, po to dešinę. Drąsiai eksperimentuokite ir su  kameros aukščio rakrusu. Iš pradžiū darykite tai sėdėjimo pozicijoje, vėliau stovint. Taip atrasite savo aukso viduriuką.

KETVIRTA ASMENUKIŲ DARYMO PAMOKA. PARINKITE TEISINGĄ KADRO KOMPOZICIJĄ

 Įsivaizduokite priešais Jus esanti netvarkingą stalą su netvarkingai sudėliotais daiktais, tuomet ir fotografijoje nereikalingi objektai fone susilpnins jūsų nuotrauką. Kompozicija yra viena iš svarbiausių taisyklių fotografijoje, kuri sustiprina Jūsų nuotrauką. Todėl jei fotografuojate save žiurint tiesiu galvos rakrusu – naudokite centrinę kompoziciją, palikite šiek tiek erdvės viršuje. Jei fotografuojate save žvelgiančia į kairę arba dešinę pusę, tuomet naudojama trečdalio „rule of thirds“ taisyklė –  palikite erdvės toje pusėje, į kurią žiūrite. Taip sustiprinsite savo kadrus ir jie taps tarsi momentas iš kino filmo. Tokia asmenukių darymo pamoka.

 PENKTA PAMOKA MAŽINKITE NUOTRAUKAS NAUDODAMI „PHOTOSHOP“ TELEFONE

 Nufotografuoti- tai tik pusė darbo. Kad nuotrauka būtų paruošta socialiniams tinklams,  Jums reikia ją, tarsi deimantą, „nušlifuoti“, redaguoti. Vienas galingiausių įrankių „Adobe Lightroom CC” ,kurį nemokamai galima parsisiųsti tiek “iOS” ir “Android” telefonų turėtojams. Viena iš svarbiausių funkcijų po apdorojimo – nuotraukos mažinimas. Jei mes dedame į “Facebook” arba “Instagram” originalaus dydžio fotografiją – socialiniai tinklai ją labiau suspaudžia ir atsiranda nepageidaujami artifaktai, kurie paslepia mūsų kameros galimybes. Sumažinus nuotrauką ji atrodys 10x detalesnė, kadangi kuo daugiau Megapikselių turi Jūsų fotokamera – tuo  ją sumažinus padidėja detalumas.

Daugiau įdomių straipsnių čia: Daugiau mano straipsnių čia:

ASMENUKIŲ DARYMO PAMOKOS | VESTUVIŲ FOTOGRAFAS DONATAS RIMKUS | FOTOGRAFAS VILNIUJE DONATAS RIMKUS

Pasisakykite