Dantų apsaugos kaip pasirinkti?

Dantų apsaugos kaip pasirinkti?

Kovos menai – sporto šaka, kurios metu patiriama bene daugiausia traumų, tad nenuostabu, kad būtent šiai sporto šakai apsaugos yra būtinos. Dantų apsaugos (kapos) bene labiausiai reikalingos ne tik bokse, MMA, bet ir daugelyje kitų sporto šakų. Jas naudoja krepšininkai ir kitų sporto šakų atstovai norėdami išvengti dantų traumų ar netekimo.

Dantų apsaugų paskirtis

Viena pagrindinių dantų kapų paskirčių – dantų apsauga nuo išmušimo. Jos puikiai amortizuoja smūgius, o tyrimais nustatyta, kad kapa gali sušvelninti smūgio jėgą net 40%! Dantų apsaugos saugo ir lūpas, dantenas, žandikaulį. Smūgio metu lūpos apsaugomos nuo prakirtimo. Taip pat padeda tinkamai sučiaupti ir pastatyti žandikaulį į taisyklingą padėtį. Reikėtų pabrėžti, kad netaisyklinga žandikaulio padėtis turi įtakos sportininko ištvermei, reakcijai ir smūgio stiprumui.

Reikėtų pabrėžti, kad dantų apsaugos apsaugo ne tik nuo dantų netekimo. Mišrių kovos menų kovotojai žino, kad kapos padeda išvengti ir priešininko krumplių odos pažeidimų smūgių metu. Dėl šios priežasties dantų apsaugų įsigijimas ir naudojimas gali būti suprantamas ir kaip pagarbos išreiškimas priešininkui.

Dantų apsaugų rūšys

Dantų kapos gali būti dvipusės (dedamos ant abiejų žandikaulių dantų) ir vienpusės (dedamos tik ant viršutinio žandikaulio dantų).

Standartinės – iš anksto pagamintos tam tikros formos, įvairių dydžių. Kadangi kiekvienas žmogus yra individualus, šios kapos gali būti nepraktiškos ir nepatogios – vienkartinės. Esant ekstremalioms sąlygoms tokia kapa gali tiesiog iškristi iš burnos.
Universalios – labiau paplitę, termiškai apdorojant pritaikomos prie dantų formos. Jos dažniausiai gaminamos iš etileno-vinilacetato. Tokias kapas renkasi mėgėjai ar pusiau profesionalai.
Individualios – individualiai formuojamos, tiksliai naudotojui pritaikomos dantu apsaugos, kurios padeda geriau apsaugoti burnos ertmės minkštuosius audinius ir dantis. Šios kapos gaminamos pagal specialų užsakymą. Jas dažniausiai naudoja profesionalai, taip pat asmenys, nešiojantys breketus (jiems standartinės kapos netinka). Šios kapos suteikia didžiausią apsaugą, patogumą ir atitikimą.

Komentarai

Įrašų nėra

Palikti komentarą