Mankštos kilimėliai: kaip išsirinkti geriausią?

Mankštos kilimėliai: kaip išsirinkti geriausią?

Tikriausiai kiekvienoje namų sporto salėje būtiniausias daiktas – kilimėlis mankštai. Nesvarbu, ar norite atlikti tempimo pratimus, praktikuoti jogą ar laikytis savo sportinio režimo – kilimėlis būtinas. Mankštos kilimėliai būna skirtingų storių, kietumo ir tekstūros, naudojami skirtingiems tikslams.

Kas yra mankštos kilimėliai?

Mankštos kilimėliai – specialūs, neslidūs kilimėliai, naudojami treniruočių, mankštos metu, kad apsaugotų jūsų rankas, pėdas, nugarą ir kūną. Jie ne vien paminkština grindis po jumis. Kartu jie apsaugo jus nuo traumų nuslydus rankai ar kojai ir parkritus, tad galėsite ramiai atlikti norimus pratimus. Kilimėliai nėra brangūs ir vieno turėtų pakakti ilgam laikui.

Jei norite kilimėlį naudoti ilgai, reikėtų jį tinkamai prižiūrėti. Po kiekvienos treniruotės nuvalykite jį naudodami drėgną skudurėlį, suvilgytą vandeniu arba specialiu kilimėlių purškalu. Prieš pradedant naudoti naujai įsigytą kilimėlį, jį taip pat reikėtų nuplauti. Kai kurie nauji kilimėliai būna slidesni, tad plovimas gali sumažinti tai.

Kaip išsirinkti?

Renkantis kilimėlį reikėtų atsižvelgti į kelis pagrindinius aspektus:

  • Storis. Kilimėlio storį turėtumėte rinktis pagal tai, kaip dažnai treniruojatės. Jei treniruojatės dažnai, norėsite storesnio kilimėlio, kuris bus patogesnis. Jei, pavyzdžiui, užsiimate pilatesu ar norite atlikti tempimo pratimus, kurių metu būsite basi ir dažnai liesite grindis, turėtumėte rinktis bent 5 mm storio kilimėlį. Jis bus patogesnis ir apsaugos jus nuo grindų.
  • Dydis. Kilimėlio dydis taip pat suteiks jums papildomo patogumo. Standartinis dydis yra 61 x 172 cm. Visgi renkantis kilimėlį visų pirma, žinoma, reikėtų atsižvelgti į savo ūgį. Taip pat – į treniruotes, kurias atliekate. Jei jūsų atliekami pratimai reikalauja kontakto su grindimis, norėsite didesnio kilimėlio. Jei treniruočių metu dažniausiai klūpite arba sėdite – pakaks trumpesnio.
  • Patvarumas. Treniruočių dažnis taip pat yra vienas iš aspektų, svarbių renkantis mankštos kilimėlį. Jei treniruojatės reguliariai ar intensyviai, geriau rinktis kilimėlį su papildomu apsauginiu sluoksniu. Jis pravers apsaugant kilimėlį nuo nutrynimo sportine avalyne.
  • Medžiaga. Įprastiniai mankstos kilimeliai gaminami iš PVC. Jie ekonomiškiausi ir tvirčiausi, tačiau labiausiai kenkia gamtai. Iš gumos pagaminti kilimėliai yra ekologiški, nors kainuoja brangiau. Ši medžiaga gali alergizuoti, tad būkite atsargūs. Medvilniniai kilimėliai puikiai tiks tiems, kurie gausiai prakaituoja. Ši medžiaga puikiai sugeria skysčius. Jie brangiausi, tačiau ir labiausiai draugiški gamtai.

Prieš perkant reikėtų išbandyti bent kelis skirtingus jogos kilimėlius. Tai padės jums apsispręsti, žinosite, ko norite. Visgi negalime pasakyti vieno kilimėlio, kuris tiktų visiems – tai labai asmeniškas reikalas. Vieniems patinka minkštesni, kitiems plonesni kilimėliai, tad išsirinkite geriausią kilimėlį sau.

Komentarai

Įrašų nėra

Palikti komentarą

Naujausi straipsniai

Socialinis tinklas FACEBOOK yra populiariausias tinklas pasaulyje, apjungiantis išskirtinai plačią auditoriją. Nors šiuo tinklu naudojasi beveik kiekvienas, FACEBOOK reklama vis dar kelia nemažai klausimų. Internetinės rinkodaros ekspertai pastebi, kad čia neišvengiamai susiduriama ir su išankstinėmis nuomonėmis. 
Tai, kaip susitvarkysite su savo skolomis, gali turėti didelį skirtumą tam, ką mokate ilgainiui. Tam tikrose šalyse nėra neįprasta turėti tam tikros formos skolą, nesvarbu, ar tai būtų kredito kortelės skola, asmeninė paskola, studentų mokslas, automobilio finansavimas ar būsto paskola.
Lambda jutiklis, dar vadinamas deguonies jutikliu, yra mažas zondas, esantis ant automobilio išmetimo vamzdžio, tarp išmetimo kolektoriaus ir katalizinio konverterio (katalizatoriaus).