MMA pirštinės: ką apie jas reikėtų žinoti perkant?

MMA pirštinės: ką apie jas reikėtų žinoti perkant?

Perkant MMA pirštines visų pirma reikėtų suprasti jų ir įprastų bokso pirštinių skirtumus. Jie matomi jau iš pirmo žvilgsnio. Bokso pirštinės didesnės, tvirtesnės, uždengia visą ranką ir riešus. Tuo metu MMA pirštinės gerokai mažesnės ir lengvesnės, neuždengiančios pirštų galiukų ir delno, leidžiančios atlikti MMA reikalingus griebimo ir kitus judesius. Bokse – rankos yra vienintelis kovotojo ginklas, kurį reikia apsaugoti kaip įmanoma geriau, o MMA – rankos tėra dalis plataus arsenalo ir jas naudojate ne tik smūgiavimui, bet ir sugriebimui, grumtynėms ir kt.

MMA pirštinių tipai

MMA pirštinės treniruotėms su bokso maišu. Jos skirtos apsaugoti kovotojo rankas nuo galimų traumų treniruojantis su bokso ar MMA maišu. Šioms treniruotėms reikalingos pirštinės, kurios tinkamai apsaugos rankas ir riešus. Jos ne tokios lanksčios kaip kitos MMA pirstines, riešo apsauga yra gerokai platesnė, o kamšalas tankesnis ir tvirtesnis, kad pirštinės išliktų mažos, bet puikiai apsaugotų. Treniruočių metu svarbu, kad pirštinės būtų tinkamos atliekamai veiklai, antraip anksčiau ar vėliau galite patirti traumų.

MMA sparingo pirštinės. Priešingai nei pirštinės treniruotėms su bokso ar MMA maišais, sparingo pirštinės sukurtos taip, kad apsaugotų tiek jus, tiek jūsų sparingo partnerį. Didžiausias šių pirštinių skirtumas – papildomas paminkštinimas išoriniuose pirštinės šonuose. Paminkštinimas gali būti ir individualus kiekvienam pirštui (šios pirštinės vadinamos hibridinėmis MMA pirštinėmis) arba aplink visus pirštus bendrai su platesniu paviršiumi. Įsitikinkite, kad sparingo metu dėvite tam tinkamas pirštines, antraip galite sužeisti savo partnerį.

MMA treniruočių / graplingo pirštinės. Šios pirštinės yra tarsi abiejų ankstesnių pirštinių mišinys. Šios pirštinės skirtos graplingui, treniruotėms su letenomis ar makivara ir kt. Jei negalite sau leisti pirkti keleto skirtingų MMA pirštinių, šios pirštinės puikiai tiks kasdienėms treniruotėms. Visgi treniruojantis ilgiau rekomenduojama įsigyti ir kitas pirštinių rūšis. Šias pirštines naudojant intensyvioms treniruotėms su bokso maišu ar sparingui yra nesaugu ir ilgainiui galite patirti traumų ar sužeisti savo partnerį.

MMA varžybų / narvų pirštinės. Šios pirštinės sukurtos tikrai kovai. Paminkštinimas apsaugos jus ir jūsų konkurentą nuo įpjovimų, tačiau jos nesukurtos taip, kad sušvelnintų smūgį. Jokių būdu nenaudokite šių pirštinių sparingo treniruočių metu! Skirtingi varžybų organizatoriai pateikia skirtingas rekomendacijas pirštinėms, tad prieš varžybas įsitikinkite, kad jos atitinka keliamus reikalavimus. Varžybinės pirštinės įprastai sveria 4–6 oz., priklausomai nuo jūsų rankos dydžio.

Medžiaga

Beveik visos MMA pirštinės pagamintos iš tikros arba dirbtinės odos. Dirbtinė oda sukurta taip, kad tarnautų jums ilgiau, tačiau skirtumas neryškus. Kalbant apie kokybę, kai kurie kovotojai sako, kad tikros odos pirštinės – patogesnės, tačiau kiti – nejaučia jokio skirtumo. Dirbtinės odos pirštinės taip pat mažiau kainuoja, tačiau jokiu būdu nesirinkite pigiausių pirštinių vien dėl to, kad jos pigiausios. Treniruotės su nekokybiškomis pirštinėmis gali prisidėti prie sužalojimų ar traumų.


Ieškokite pirštinių, kurios jums tiks labiausiai ir bus patogiausios. Nepirkite pirštinių, manydami, kad jos prasitampys ar prasinešios – jos turi tikti iškart. Rinkdamiesi pirštines pasirinkite geriausią variantą. Visgi, jos skirtos tam, kad apsaugotų jūsų rankas.

Komentarai

Įrašų nėra

Palikti komentarą

Naujausi straipsniai

Darbas lauke žiemą kelia unikalių iššūkių, todėl tiek darbdaviai, tiek darbuotojai turi būti tinkamai pasiruošę. Tinkama žieminė darbo apranga gali apsaugoti nuo šalčio, paslydimo ir kitų žiemos sąlygoms būdingų pavojų.
Nuolat besikeičiančiame sveikatingumo pasaulyje mitų ir klaidingų įsitikinimų yra tiek pat daug, kiek ir socialiniuose tinkluose plintančių „stebuklingų“ dietų ar „viską išgydančių“ sveikatos papildų.
Hipertenzijos gydymas visada pradedamas nemedikamentiniais metodais. Tai apima sveiką gyvenimo būdą, tinkamą mitybą, metimą rūkyti ir saikingą fizinį krūvį. Jei šie metodai nesumažina kraujospūdžio, gydytojas gali paskirti gydymą vaistais. Yra įvairių grupių vaistų hipertenzijai gydyti, įskaitant diuretikus, beta adrenoblokatorius, AKF inhibitorius ir kitus, tokius kaip - Welltone, prieš vartojimą reikia pasitarti su gydytoju.