MMA pirštinės: ką apie jas reikėtų žinoti perkant?

MMA pirštinės: ką apie jas reikėtų žinoti perkant?

Perkant MMA pirštines visų pirma reikėtų suprasti jų ir įprastų bokso pirštinių skirtumus. Jie matomi jau iš pirmo žvilgsnio. Bokso pirštinės didesnės, tvirtesnės, uždengia visą ranką ir riešus. Tuo metu MMA pirštinės gerokai mažesnės ir lengvesnės, neuždengiančios pirštų galiukų ir delno, leidžiančios atlikti MMA reikalingus griebimo ir kitus judesius. Bokse – rankos yra vienintelis kovotojo ginklas, kurį reikia apsaugoti kaip įmanoma geriau, o MMA – rankos tėra dalis plataus arsenalo ir jas naudojate ne tik smūgiavimui, bet ir sugriebimui, grumtynėms ir kt.

MMA pirštinių tipai

MMA pirštinės treniruotėms su bokso maišu. Jos skirtos apsaugoti kovotojo rankas nuo galimų traumų treniruojantis su bokso ar MMA maišu. Šioms treniruotėms reikalingos pirštinės, kurios tinkamai apsaugos rankas ir riešus. Jos ne tokios lanksčios kaip kitos MMA pirstines, riešo apsauga yra gerokai platesnė, o kamšalas tankesnis ir tvirtesnis, kad pirštinės išliktų mažos, bet puikiai apsaugotų. Treniruočių metu svarbu, kad pirštinės būtų tinkamos atliekamai veiklai, antraip anksčiau ar vėliau galite patirti traumų.

MMA sparingo pirštinės. Priešingai nei pirštinės treniruotėms su bokso ar MMA maišais, sparingo pirštinės sukurtos taip, kad apsaugotų tiek jus, tiek jūsų sparingo partnerį. Didžiausias šių pirštinių skirtumas – papildomas paminkštinimas išoriniuose pirštinės šonuose. Paminkštinimas gali būti ir individualus kiekvienam pirštui (šios pirštinės vadinamos hibridinėmis MMA pirštinėmis) arba aplink visus pirštus bendrai su platesniu paviršiumi. Įsitikinkite, kad sparingo metu dėvite tam tinkamas pirštines, antraip galite sužeisti savo partnerį.

MMA treniruočių / graplingo pirštinės. Šios pirštinės yra tarsi abiejų ankstesnių pirštinių mišinys. Šios pirštinės skirtos graplingui, treniruotėms su letenomis ar makivara ir kt. Jei negalite sau leisti pirkti keleto skirtingų MMA pirštinių, šios pirštinės puikiai tiks kasdienėms treniruotėms. Visgi treniruojantis ilgiau rekomenduojama įsigyti ir kitas pirštinių rūšis. Šias pirštines naudojant intensyvioms treniruotėms su bokso maišu ar sparingui yra nesaugu ir ilgainiui galite patirti traumų ar sužeisti savo partnerį.

MMA varžybų / narvų pirštinės. Šios pirštinės sukurtos tikrai kovai. Paminkštinimas apsaugos jus ir jūsų konkurentą nuo įpjovimų, tačiau jos nesukurtos taip, kad sušvelnintų smūgį. Jokių būdu nenaudokite šių pirštinių sparingo treniruočių metu! Skirtingi varžybų organizatoriai pateikia skirtingas rekomendacijas pirštinėms, tad prieš varžybas įsitikinkite, kad jos atitinka keliamus reikalavimus. Varžybinės pirštinės įprastai sveria 4–6 oz., priklausomai nuo jūsų rankos dydžio.

Medžiaga

Beveik visos MMA pirštinės pagamintos iš tikros arba dirbtinės odos. Dirbtinė oda sukurta taip, kad tarnautų jums ilgiau, tačiau skirtumas neryškus. Kalbant apie kokybę, kai kurie kovotojai sako, kad tikros odos pirštinės – patogesnės, tačiau kiti – nejaučia jokio skirtumo. Dirbtinės odos pirštinės taip pat mažiau kainuoja, tačiau jokiu būdu nesirinkite pigiausių pirštinių vien dėl to, kad jos pigiausios. Treniruotės su nekokybiškomis pirštinėmis gali prisidėti prie sužalojimų ar traumų.


Ieškokite pirštinių, kurios jums tiks labiausiai ir bus patogiausios. Nepirkite pirštinių, manydami, kad jos prasitampys ar prasinešios – jos turi tikti iškart. Rinkdamiesi pirštines pasirinkite geriausią variantą. Visgi, jos skirtos tam, kad apsaugotų jūsų rankas.

Komentarai

Įrašų nėra

Palikti komentarą

Naujausi straipsniai

Veido tonikai yra vienas iš pagrindinių odos priežiūros produktų, padedančių išlaikyti sveiką ir švytinčią odą. Jie padeda atkurti pH balansą po veido prausiklių naudojimo, drėkina, atjaunina ir gaivina odą. Tačiau, koks tonikas tinkamas Jūsų odai ir kaip jį tinkamai naudoti? Šiame straipsnyje mes aptarsime tai, kaip tonikai veikia, kodėl reikalingi odai ir kaip pasirinkti tinkamą toniką.
Raben Group yra tarptautinė logistikos ir transporto paslaugų bendrovė, kuri siūlo savo klientams platų paslaugų spektrą visame pasaulyje. Ji yra orientuota į aukščiausios kokybės paslaugų teikimą ir užtikrina, kad kiekvienas klientas gautų aukščiausios kokybės paslaugas. Įmonė turi didelį klientų ratą visame pasaulyje, o Lietuvoje teikia platų paslaugų spektrą – nuo krovinių pervežimo iki užsakymų tvarkymo ir sandėliavimo.
Kiekvienas norime būti laimingas. Ir tai galioja viskam – ir, žinoma, laimei asmeniniame gyvenime. Tačiau, kaip siekti laimės, kai esate ne vieni, o savo gyvenimu dalinatės su kitu žmogumi? Laimingos poros jau įminė ne vieną svarbią paslaptį, tad belieka apie tai sužinoti ir jums.