Sendaikčiai – ar tikrai tik močiutėms?

Sendaikčiai – ar tikrai tik močiutėms?

Ko gero, kiekvienas iš mūsų nori puoselėti bei puošti savo namus, valgyti iš apetitą žadinančių indų, todėl namų interjeras yra aktuali tema daugeliui, o interjero detalėmis prekiaujančios parduotuvės susilaukia tikrai nemenko lankytojų dėmesio. Nors šiais moderniais laikais, kai “ant bangos” modernus minimalizmas, vis daugiau ir daugiau dėmėsio pradedama skirti daikto unikalumui, kokybei ir vertei. Mes prisimenam istoriją ir ją vertinam, mamų jaunystės drabužiai vėl grįžta į madą, tačiau…. Kodėl sendaikčiai vis dar yra pamiršti?

Atsakymas į šį klausimą, ko gero, slypi irgi istorijoje – juk metų metus antikvariatas daugeliui asocijavosi su tamsia ir niūria patalpa, kuri yra užgriozdinta senais, prekinę išvaizdą praradusiais daiktais, kurie tiesiog dvelkia “senove”. Sendaikčiai puošdavo tik močiučių namus, o estetikos bei stiliaus suvokimas, pripažinkim, močiutėms tikrai nebuvo itin svarbus, todėl namuose, nors ir gražūs, bet sendaikčiai atrodė lyg kičas. Tad natūralu, kad vedami tų vaizdų, daugelis privengia vintažinių daiktų, nes juk niekas nenori išdarkyti savo išpuoselėto namų interjero!

Ir kaip gerai, kad vis daugiau interjero žinovų bei kūrėjų, ar tiesiog besidominčių tendencijomis, vis dažniau atranda, kad sendaikčiai jau ne tik močiutėms, bet ir šiuolaikiniam veržliam žmogui bei jo namams. Sekdami naujausiomis tendencijomis, kuriasi modernūs antikvariatai, kurie nei kiek neprimena tų senų tamsių patalpų – jie yra jaukūs, šviesūs, erdvūs ir kupini puikios kokybės daiktų. Antikvariatas Kaune “Izabelės namai” yra vienas iš pavyzdžių, kaip antikvariatai prisiderina prie šių laikų kliento poreikių – visi sendaikčiai čia yra kruopščiai atrinkti ir puikios kokybės, antikvariniai baldai preciziškai atrestauruoti, o viskas išdėliota taip, kad kiekvienas klientas galėtų įsivaizduoti, kaip jam patinkantis daiktas atrodytų namų aplinkoje. Viskas taip, lyg užsuktum į bet kurią moderniais daiktais prekiaujančią interjero parduotuvę, tik tokių daiktų, kokius galima rasti antikvariate, nesurasi nei kitoj parduotuvėj, nei juo labiau, savo draugų ar artimųjų namuose.

Juk nereikia interjero perkrauti detalėmis, užtenka vos kelių akcentų ir modernus, bet šiek tiek nuobodokas minimalistinis interjeras gali pavirsti išskirtiniu ir verčiančiu aikčioti iš susižavėjimo. Juk genialumas slypi ne tik paprastume, bet ir detalėse. O spalvingos ir unikalios detalės puikiai atspindi mūsų pačių spalvingus charakterius.

Komentarai

Įrašų nėra

Palikti komentarą