Kaip paruošti sodą ir terasą šiltajam sezonui?

pagal | 21 gegužės, 2024
Kaip paruošti sodą ir terasą šiltajam sezonui?

Ilgėjant dienoms ir kylant oro temperatūrai, laikas atkreipti dėmesį į lauką. Sodo ir terasos paruošimas šiltajam sezonui ne tik padidina jūsų namų estetinį patrauklumą, bet ir išplečia jūsų gyvenamąją erdvę į lauką, todėl ji puikiai tinka poilsiui ir pramogoms. Pateikiame išsamų vadovą, kaip paruošti sodą ir terasą būsimoms saulėtoms dienoms.

1. Įvertinkite ir išvalykite

Pradėkite nuo savo sodo ir terasos būklės įvertinimo. Išvalykite per šaltuosius mėnesius susikaupusias šiukšles, pavyzdžiui, nukritusias šakas, lapus ir kitus nešvarumus. Patikrinkite, ar nėra būtinų tvoros, terasos ir sodo konstrukcijų remonto darbų. Kruopštus valymas yra gražios lauko erdvės pagrindas.

2. Pasirinkite tinkamus poilsio baldus

Norint sukurti patrauklią lauko erdvę, labai svarbu pasirinkti tinkamus poilsio baldus. Atsižvelkite į savo namų stilių ir architektūrą, kad baldai papildytų bendrą estetiką. Moderniuose namuose šiuolaikiškumo gali suteikti aptakūs metaliniai arba technorattano baldai. Tradiciškesniuose namuose klasikiniai mediniai ar kaustytos geležies baldai gali sustiprinti kaimišką ar senovinę atmosferą.

Rinkdamiesi poilsio baldus pagalvokite, kaip planuojate naudoti sodą ar terasą. Jei jūsų tikslas – pramogauti, pagalvokite apie modulines sofas, kurias galima perstatyti, kad jos tiktų įvairiems susibūrimams. Kad aplinka būtų tinkama šeimai, ieškokite patvarių medžiagų ir konstrukcijų, kurios atlaikytų nuolatinį naudojimą. Mums pavyko puikius gultus rasti Gardenway.lt puslapyje.

3. Supraskite baldų medžiagas

Lauko baldų medžiaga atlieka svarbų vaidmenį tiek jų išvaizdai, tiek ilgaamžiškumui:

 • Mediena: nesenstantys ir šilti mediniai baldai tinka beveik prie bet kokio sodo stiliaus. Kietmedžiai, tokie kaip tikmedis, eukaliptas ir akacija, populiarūs dėl savo ilgaamžiškumo ir atsparumo oro sąlygoms. Norint išlaikyti jų išvaizdą ir ilgaamžiškumą, juos reikia periodiškai aliejuoti arba sandarinti.
 • Metalas: Metaliniai baldai, įskaitant aliuminį ir kaustytą geležį, yra ilgaamžiai ir elegantiški. Aliuminis yra lengvas, atsparus rūdims ir lengvai perkeliamas, todėl idealiai tinka tiems, kurie mėgsta dažnai perstatyti savo baldus. Kaltinė geležis yra sunkesnė, todėl tinka vėjuotoms vietovėms, tačiau ją gali reikėti apdoroti, kad nerūdytų.
 • Technoratanas yra sintetinė natūralaus rotango alternatyva, sukurta taip, kad būtų atspari gamtos stichijoms, tačiau išlaikytų natūralaus pluošto estetiką. Jis atsparus vandeniui ir UV spinduliams, todėl jo priežiūra nereikalauja daug pastangų, todėl jį galima naudoti tose vietose, kurias veikia aštrūs saulės spinduliai.
 • 4. Patogumo suteiks pagalvėlės ir užvalkalai
 • Pagalvėlės ir užvalkalai ne tik suteikia patogumo, bet ir suteikia galimybę į lauko erdvę įnešti spalvų ir asmeniškumo. Rinkitės atmosferos poveikiui atsparius audinius, kurie gali atlaikyti drėgmę ir saulės spindulius. Ryškios, drąsios spalvos gali suteikti jaukumo didelėje terasoje, o švelnesni, neutralūs tonai gali pabrėžti natūralų sodo grožį.
 • 5. Pavėsis su skėčiais
 • Būtinas bet kurio saulėto sodo ar terasos aksesuaras yra geros kokybės skėtis. Skėčiai suteikia taip reikalingą pavėsį, todėl jūsų lauko erdve galima naudotis ir karščiausiu dienos metu. Apsvarstykite galimybę rinktis konsolinį skėtį dėl jo universalumo ir patogumo naudoti arba tradicinį skėtį, kuris suteiks žavesio.
 • 6. Apsvarstykite apšvietimą
 • Kad sodas ir terasa būtų malonūs ir dieną, ir naktį, pasirūpinkite lauko apšvietimu. Saulės energija varomi šviestuvai yra ekologiškas pasirinkimas, juos lengva įrengti ir minimali priežiūra. Styginės lempos gali sukurti šventinę ar intymią atmosferą, o takų apšvietimas padidina saugumą, nes apšviečia takus.
 • 7. Baigiamieji akcentai
 • Terasai gyvybės ir gyvybės suteiks sezoninių gėlių vazonai. Aromatinės žolelės ar kvapiosios gėlės, pavyzdžiui, levandos, gali sustiprinti jūsų sodo pojūčius. Jei vietos pakanka, apsvarstykite galimybę įrengti vandens elementą, kad raminantis foninis garsas papildytų ramią lauko aplinką.
 • Laikydamiesi šių žingsnių, savo sodą ir terasą paversite žavingu prieglobsčiu, pasirengusiu šiltajam sezonui. Nesvarbu, ar ilsėsitės saulėje, ar mėgausitės vakarienėmis gamtoje, ar rengsite vakarinius kokteilius, jūsų lauko erdvė bus įrengta taip, kad užtikrintų komfortą, stilių ir funkcionalumą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *