Temos Archyvai: Sveikata

5 dažniau pasitaikantys sveikatos mitai ir klaidingi įsitikinimai

pagal | 21 lapkričio, 2023

Nuolat besikeičiančiame sveikatingumo pasaulyje mitų ir klaidingų įsitikinimų yra tiek pat daug, kiek ir socialiniuose tinkluose plintančių „stebuklingų“ dietų ar „viską išgydančių“ sveikatos papildų. Dažniausiai šiuose mituose yra trupinėlis tiesos, kuris vėliau išauga į visuotinai priimamą „faktą“. Vis dėlto, į tokią informaciją pažiūrėjus kritiškai ir pasitelkus mokslinius tyrimus, dažnai paaiškėja, kad visa tai yra tiesiog… Skaityti toliau »

Arterinė hipertenzija: gydymas ir prevencija

pagal | 6 lapkričio, 2023

Arterinė hipertenzija yra lėtinė liga, kai aukštas kraujospūdis tampa nuolatinis. Gydymas Hipertenzijos gydymas visada pradedamas nemedikamentiniais metodais. Tai apima sveiką gyvenimo būdą, tinkamą mitybą, metimą rūkyti ir saikingą fizinį krūvį. Jei šie metodai nesumažina kraujospūdžio, gydytojas gali paskirti gydymą vaistais. Yra įvairių grupių vaistų hipertenzijai gydyti, įskaitant diuretikus, beta adrenoblokatorius, AKF inhibitorius ir kitus, tokius… Skaityti toliau »

Kaip panaikinti nemalonius kvapus namuose: 10 netradicinių būdų

pagal | 21 rugsėjo, 2023

Kvepiantys namai ne tik džiugina nosį, bet ir sukuria jaukią atmosferą jums ir jūsų svečiams. Kas šią atmosferą gali gerokai sugadinti? Taip – nemalonūs kvapai, atsirandantys gaminant maistą, laikant naminius gyvūnus, per retai valant kambarius ir dar dėl daugybės kitų priežasčių. Tačiau laimei yra daug paprastų ir natūralių būdų kaip atsikratyti blogo kvapo gyvenamojoje erdvėje… Skaityti toliau »

Kodėl kai kurie klausos aparatai yra kompensuojami, o kiti – ne?

pagal | 6 rugsėjo, 2023

Klausos praradimas gali turėti didelės įtakos gyvenimo kokybei, todėl klausos aparatai yra labai svarbus sprendimas tiems, kurie kenčia nuo klausos praradimo. Tačiau klausos aparatų kompensavimo galimybės labai skiriasi. Šio straipsnio tema kompensuojami klausos aparatai, kokie yra norminiai reikalavimai, kurių turite laikytis draudimo ir esamus kompensavimo skirtumus. Kodėl klausos aparatų kompensavimas yra svarbus Klausos aparatai yra… Skaityti toliau »

Rankų liejinių emocinė reikšmė

pagal | 9 birželio, 0202

Pasaulyje, kuriame dominuoja skaitmeninimas ir trumpalaikės akimirkos, amžina rankų darbo liejimo praktika įgauna naują reikšmę. Be techninių formų ir gipso aspektų, rankų liejiniai apčiuopia emocijas, prisiminimus ir santykius apčiuopiamu ir ilgalaikiu pavidalu. Rankų liejinių gamybos procesas apima kur kas daugiau nei paprastą kopijavimą; į jį įtraukiamos emocijos, istorijos ir ryšiai, kurie yra labai asmeniški ir… Skaityti toliau »