Kvepiantys namai ne tik džiugina nosį, bet ir sukuria jaukią atmosferą jums ir jūsų svečiams. Kas šią atmosferą gali gerokai sugadinti? Taip – nemalonūs kvapai, atsirandantys gaminant maistą, laikant naminius gyvūnus, per retai valant kambarius ir dar dėl daugybės kitų priežasčių.
Tačiau laimei yra daug paprastų ir natūralių būdų kaip atsikratyti blogo kvapo gyvenamojoje erdvėje bei užtikrint nuolatinę gaivą.
Štai 10 veiksmingų ir kartais kiek netradicinių metodų, padėsiančių namus palaikyti gaivius ir maloniai kvepiančius./p>
Reguliarus tvarkymasis
Sakoma, kad geriausias gydymas yra prevencija. Taip yra ir su kvapais. Reguliarus namų tvarkymas ir valymas padės sukontroliuoti kvapus dar prieš jiems atsirandant.
Kilimų siurbimas, grindų šlavimas ir plovimas, paviršių šluostymas ir dulkių valymas ne tik apsaugo nuo nešvarumų kaupimosi, bet ir pašalina kvapus sukeliančias daleles. Ypatingą dėmesį atkreipkite į drėgnas vietas, pavyzdžiui, vonios kambarį ir virtuvę, nes čia kvapai atsiranda ir sklinda greičiau.
1. Grynas oras
Atrodo, kad net nereikėtų minėti jog kambarius būtina vėdinti, tačiau iš tiesų didelė dalis žmonių tai daro retai. Vis dėlto, nereikia laukti kol prisvils keptuvė ir tik tada atidaryti langus – į kambarius gryno oro įleiskite kasdien, net ir žiemą. Taip išvėdinsite užsistovėjusį orą bei atsikratysite nepageidaujamų kvapų. Taip pat rekomenduojama langą praverti gaminant maistą bei po susibūrimų.
2. Kambariniai augalai
Kambariniai augalai yra puikūs natūralūs oro valytuvai, galintys padėti neutralizuoti ir panaikinti kvapus. Augalai ne tik suteikia jūsų erdvei žalumos bei praskaidrina nuotaiką, bet ir sugeria teršalus bei išskiria deguonį, todėl oras tampa švaresnis ir gaivesnis.
3. Valgomoji soda
Valgomoji soda turi kvapus sugeriančių savybių ir yra paprastas, nors gal daugeliui ir neįprastas būdas neutralizuoti blogus kvapus. Atvirus indelius su soda išdėliokite įvairiose vietose, pavyzdžiui, šaldytuve, spintose, ant palangių – soda sugers ir pašalins visus nepageidaujamus kvapus. Kepimo sodą galite naudoti ir kilimams dezodoruoti: kilimą gausiai apibarstykite, leiskite pastovėti ir tada išsiurbkite.
4. Citrusiniai vaisiai
Citrusiniai vaisiai, tokie kaip citrinos ir apelsinai, turi natūralių dezodoruojančių savybių. Norėdami savo namams suteikti gaivaus aromato, užplikykite citrusinių vaisių žieveles ir palikite pastovėti. Taip po namus paskleis malonus aromatas, o nepageidaujami kvapai tiek virtuvėje, tiek kituose kambariuose dings.
5. Aktyvuota anglis
Aktyvuota anglis yra veiksminga ir natūrali priemonė įvairiems kvapams sugerti. Drobinius maišelius su anglimi išdėliokite tose vietose, kuriose dažnai atsiranda nemalonus kvapas – pavyzdžiui, spintose, vonios kambariuose, ar šalia naminių gyvūnų kraiko dėžių.
6. Eteriniai aliejai
Eteriniai aliejai ne tik nuostabiai kvepia, bet ir pasižymi antimikrobinėmis savybėmis. Sumaišę vandenį su keliais lašais mėgstamo eterinio aliejaus, pavyzdžiui, levandų, arbatmedžio ar eukalipto, lengvai pasigaminkite naminį oro gaiviklio purškiklį. Juo išpurkškite visus kambarius ir patalpas: taip ne tik paprastai pašalinsite nemalonius kvapus, bet ir sukursite atpalaiduojančią atmosferą.
7. Kaitinamo tabako sistema
Rūkymas yra ne tik žalingas, bet ir labai nemaloniai kvepiantis įprotis. Cigaretėmis atsiduoda ne tik drabužiai, bet ir kambariai namuose. Tačiau ne visi yra pasirengę mesti rūkyti, todėl vienas iš būdų apsisaugoti nuo blogo kvapo yra kaitinamojo tabako gaminiai. Kaitinamas tabakas paprastai neturi jokio dūmų kvapo, o taip pat, anot įvairių mokslinių tyrimų, sumažina neigiamą poveikį aplinkiniams.
8. Švarūs kilimai ir baldų apmušalai
Kilimai ir baldų apmušalai labai greitai sugeria įvairiausius kvapus: pradedant netyčia pralietu maistu ar rnaminių gyvūnėlių kailiu ir baigiant kojinėmis po ilgos dienos darbe. Reguliarus gilus baldų ir kilimų valymas, nesvarbu, ar atliekamas profesionaliai, ar namuose, gali padėti panaikinti įsigėrusius kvapus ir juos atgaivinti. Baldus ir kilimus galite valyti garais, valgomąja soda arba natūraliais valikliais – tai yra veiksminga, paprasta ir saugu.
9. Acto tirpalas
Actas yra natūrali, veiksminga ir nebrangi priemonė kvapų naikinimui. Lygiomis dalimis sumaišę baltajį actą ir vandenį gausite įvairių paviršių ir prietaisų valymui bei vonios kambario priežiūrai tinkantį tirpalą. Acto rūgštis padeda suskaidyti kvapą sukeliančias molekules, todėl jūsų namai iš karto kvepės gaiviau. Tik nepamirškite rinktis baltąjį actą, o ne obuolių ar vyno, kadangi šie turi specifinius kvapus bei gali palikti dėmių.
10. Džiovinti žiedlapiai
Natūralų oro gaiviklį galite pasigaminti sumaišę džiovintas žoleles, gėles ir įvairius prieskonius, tokius kaip levandos, rožių žiedlapiai, cinamono lazdelės ir gvazdikėliai. Padalinkite šį mišinį į dekoratyvinius dubenėlius ir išdėliokite visuose kambariuose, ypač tose vietose, kuriose dažniausiai atsiranda kvapų. Mišinys ne tik suteiks malonų aromatą, bet ir sugers bei panaikins nepageidaujamus kvapus. Be to, jis taip pat itin gražiai atrodo.
Švaros palaikymas
Dauguma šeimų vis ginčijasi, kieno eilė nešti šiukšles, tačiau, kad ir kiek visi nemėgstame žygiuoti link konteinerių, dažnas šiukšlių dėžių išnešimas žymiai sumažina nepageidaujamus kvapus namuose. Svarbu ir reguliariai valyti šiukšliadėžę, taip pat galite išbandyti šiukšlių maišus su kvapus sugeriančia technologija, padėsiančius neutralizuoti kvapus.
Na, o ko gero, svarbiausias žingsnis norint pašalinti intensyvų ir itin nemalonų kvapą yra greitas jo šaltinio nustatymas ir pašalinimas. Nedelsdami išvalykite išsiliejusias medžiagas, sutvarkykite visas santechnikos problemas, nuolatos peržiūrėkite šaldytuvą ir virtuvės spinteles bei išmeskite sugedusius produktus ir, žinoma, pasirūpinkite, kad augintinų priežiūros priemonės (šepečiai, kraikas ir t.t.) visuomet būtų tvarkingos.
Tikimės, kad šie patikrinti metodai padės efektyviai kovoti su blogais kvapais ir išlaikyti gaivų kvapą ir puikią atmosferą visuose kambariuose paprastai ir nebrangiai.