Permanentas – kas tai?
Permanentinis makiažas, dar kitaip vadinamas ilgalaikiu makiažu, į Lietuvą atkeliavo jau apie 2000 m., kuomet informacijos apie šią paslaugą nebuvo galima rasti internete. O juk tuo metu daugelis, net neturėjo prieigos prie paieškų sistemos, tuo tarpu grožio industrijos meistrai kvalifikaciją gaudavo vykdami į užsienį. Tokiu nelengvu būdu iš lėto permanentinis makiažas įsitvirtino Lietuvoje tarp grožio meistrų, o tikrasis paslaugos populiarumas prasidėjo tik po 2010 metų.
Permanentinio makiažo atlikimo technika yra labai panaši į tatuiruočių, tik šiuo atveju naudojami specialūs blunkantys pigmentai, jie yra įvedami į mažesnį odos gylį – apie 0.5 mm. Laikui bėgant ilgalaikio makiažo zona yra veikiama saulės spindulių, druskų, odos atsinaujinimo, visa tai lemia iš lėto besitesiantį pigmento blukimą nesikeičiant spalvai. Kiekvienai klientei blukimo greitis yra individualus, tačiau siūloma atlikti spalvos atnaujimimą – korekciją po 12-24 mėn. nuo pirmo apsilankymo.
Mikropigmentacijos zonos
Permanentinio makiažo zonos – lūpos, antakiai, akių voko linijos. Populiariausia paslauga yra antakių mikropigmentacija, kuomet yra suformuojama tinkanti klientei antakių forma ir suteikiama norima spalva. Antakiams grąžinti yra naudojamos skirtingos technika – Ombre, šešėliavimas, microbladingas, plaukelių technika. Taip pat moterys ir merginos dažnai atvyksta norėdamos paryškinti lūpų spalvą ir jų kontūrus. Lūpų permanentiniam makiažui naudojami kitokio tipo pigmentai, jie yra ryškesni, įvedami į dar mažesnį odos gylį, todėl čia reikėtų pasitikėti tik savo srities profesionalais.
Moterys kiekvieną dieną skiriančios akių tušui laiko taip pat randa galimybę sutaupyti brangų ryto laiką, kuomet visi skubame, pasinaudamos mikropigmentavimo privalumais.
Permanentinis makiažas – Procedūros eiga
Klientei atvykus pas permanentinio makiažo specialistą ši yra supažindinama su technika, procesu ir jai svarbiais klausimais. Pagal individualius klientės pageidavimus, atsižvelgiant į veidą, odos, spalvą ir kitus niuansus, klientei yra piešiamas eskizas. Tik klientei ir prodedūrą atliekančiai meistrei sutikus, kad yra pasiektas norimas eskizas yra pradedamas pats mikropigmentavimas.
Adatų veikiama zona yra kelis kartus tepama anestetikais, kad klientas nejaustų diskomforto. Parenkami tinkamos spalvos pigmentais. Naudojamos naujos sterilios aparato adatėlės.
Jokio diskomforto procedūros metu
Nors permanentinis makiažas yra labai panaši procedūra yra tatuiruočių, tačiau tam naudojami specialūs sukurti anestetikai, kurie gerai eliminuoja paviršiuje esančius nervus ir viso proceso metu klientas nejaučia skausmo. Mikropigmentacijos vizitas trunka iki 3 valandų.