Ar pilvo riebalų nusiurbimas gali pakeisti sveiką mitybą arba sportą?

Ar pilvo riebalų nusiurbimas gali pakeisti sveiką mitybą arba sportą?

Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, vis labiau populiarėja riebalų nusiurbimo operacija, dar vadinama liposukcija, tačiau dažnai iškyla klausimas- ar žmonės ją supranta teisingai. Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas Med. M. daktaras Kęstutis Maslauskas atkreipia dėmesį į tai, kad vis dar daugumai žmonių riebalų nusiurbimas asocijuojasi su alternatyva sveikai mitybai ir sportui. Savo internetinėje svetainėje https://www.drmaslauskas.lt/riebalu-nusiurbimas/ gydytojas pateikia išsamią informaciją apie šią – vis labiau visame pasaulyje populiarėjančią operaciją. Tuo pačiu plastinės chirurgijos gydytojas Kęstutis Maslauskas pabrėžia, kad šios operacijos jokiu būdu negalima painioti su svorio metimu. Šie klaidinti įsitikinimai, jog riebalų nusiurbimo operacija naudojasi tik tinginiai, nenorintys užsiimti savo kūno priežiūra, iš principo iškreipia šios operacijos esmę ir svarbą.

Visų pirma – riebalų nusiurbimo operacija atliekama tik tada, kai žmogaus kūno masės indeksas būna ne didesnis nei 27. Todėl supranta, kad turint didelį viršsvorį, tokia operacija netgi negalima. Riebalų nusiurbimas – tai nėra viršsvorio gydymas, todėl, jei į plastikos chirurgą kreipiasi didelį viršsvorį turintis žmogus, jam pirmiausia siūloma kreiptis į mitybos ir sporto specialistus tam, kad jų pagalba būtų galima sureguliuoti svorį ir pasiekti leidžiamą kūno masės indeksą.

Antra – riebalų nusiurbimas daromas tam tikroms kūno vietoms, dažniausiai problematinėms – t.y. toms, kurios kaupia riebaus neproporcingai daug kitų kūno dalių atžvilgiu, pvz.: šlaunų, pilvo, juosmens, žastų, pasmakrės, kelių ir pan. Tačiau riebalų nusiurbimas – tai nėra operacija, kurios metu galima būtų nusiurbti riebalu absoliučiai nuo viso kūno. Riebalų nusiurbimo operacija skirta problematinėms kūno vietoms koreguoti.

Plastinės ir rekonstrukcinės chirurgijos gydytojas med. M. daktaras Kęstutis Maslauskas savo internetiniame puslapyje https://www.drmaslauskas.lt/ dalijasi nuotraukomis, kuriose matosi, kaip atrodo tam tikros kūno dalys prieš ir po riebalų nusiurbimo operacijos. Čia akivaizdžiai galima pamatyti, kaip operacijos metu pakoreguojamos konkrečios kūno vietos ir kaip visas kūnas atrodo po to, kai įgauna kitas proporcijas.

Gydytojas Kęstutis Maslauskas pabrėžia, jog svarbiausia po tokios operacijos neatsipalaiduoti ir stengtis išlaikyti pakoreguotas kūno linijas sveikai maitinantis ir gyvenant aktyvų gyvenimo būdą.

Komentarai

Įrašų nėra

Palikti komentarą

Naujausi straipsniai

Darbas lauke žiemą kelia unikalių iššūkių, todėl tiek darbdaviai, tiek darbuotojai turi būti tinkamai pasiruošę. Tinkama žieminė darbo apranga gali apsaugoti nuo šalčio, paslydimo ir kitų žiemos sąlygoms būdingų pavojų.
Nuolat besikeičiančiame sveikatingumo pasaulyje mitų ir klaidingų įsitikinimų yra tiek pat daug, kiek ir socialiniuose tinkluose plintančių „stebuklingų“ dietų ar „viską išgydančių“ sveikatos papildų.
Hipertenzijos gydymas visada pradedamas nemedikamentiniais metodais. Tai apima sveiką gyvenimo būdą, tinkamą mitybą, metimą rūkyti ir saikingą fizinį krūvį. Jei šie metodai nesumažina kraujospūdžio, gydytojas gali paskirti gydymą vaistais. Yra įvairių grupių vaistų hipertenzijai gydyti, įskaitant diuretikus, beta adrenoblokatorius, AKF inhibitorius ir kitus, tokius kaip - Welltone, prieš vartojimą reikia pasitarti su gydytoju.