7 ingredientai stabdantys odos senėjimą

pagal | 9 birželio, 2024

Grožio specialistų atrinktos aukštos kokybės kosmetikos prekės. Individualus kosmetikos priemonių parinkimas.

Renkantis veido kremą ar serumą svarbu atkreipti dėmesį į dar vieną svarbų dalyką – medžiagos koncentraciją produkte. Tai galima įvertinti skaitant produkto etiketę. Jei aktyvios medžiagos sudėtyje eina pačioje pabaigoje, jų koncentracija bus labai nedidelė. Bet jei sutiksime jas sąrašo pradžioje arba viduryje, koncentracija greičiausiai bus pakankama, kad teigiamai veiktų odą.

1. Vitaminas A ir jame esanti veiklioji medžiaga retinolis. Mokslo įrodyta kaip viena veiksmingiausių odos senėjimą stabdančių bei raukšles sumažinti galinčių kosmetikoje naudojamų medžiagų. Ji turi gebėjimą skverbtis giliau, skatina ląstelių dauginimąsi, kolageno ir elastino sintezę, gerina tarpląstelinių audinių būklę, taip pat veikia kaip geras antioksidantas. Šios savybės leidžia vitaminui A efektyviai kovoti su odos senėjimo procesais ir gerinti esamą odos būklę. Kosmetikos sudėtyje šią medžiagą galima rasti kaip retinyl palmitate, retinol, retinaldehyde, retinyl linoleate. Tačiau turite būti atsargūs – ši medžiaga retais atvejais, ypač didesnėmis koncentracijomis, gali suerzinti odą.

2. Vitaminas B5, dar vadinamas niacinamidu. Vertinant atliktus tyrimus apie vitaminą B5, galima teigti, kad jis turi labai stiprų teigiamą poveikį mūsų odai, gali lygintis su vitaminu A ir turi didelį pranašumą prieš jį – net ir didelės šio vitamino koncentracijos yra gerai toleruojamos odos. Niacinamidas turi įtakos odos spalvai ir pigmentui – šviesina pigmentines dėmes, skaistina bei lygina odos spalvą, mažina paraudimus, turi priešuždegiminį poveikį. Taip pat stiprina odos apsauginį barjerą, padeda palaikyti odos drėgmės pusiausvyrą, skatina odoje vykstančius atsinaujinimo, ląstelių dalijimosi procesus, mažina senėjimo požymius, veikia kaip geras antioksidantas.

3. Peptidai. Paskutinių mokslinių tyrimų išvados kalba šių medžiagų naudai. Įrodyta, kad sintetiniai peptidai padeda palaikyti odos drėgmės balansą, mažina uždegimą, skatina apsauginio barjero funkcijas ir kolageno gamybą, turi įtakos ląstelių veiklai ir skatina odos gijimo procesus. Vis daugiau šių medžiagų naudojama ir kosmetikos gamyboje, veiksmingiausios – palmitoyl tripeptide-5, palmitoyl tripeptide-38, palmitoyl tetrapeptide-7. Tik reikėtų žinoti, jog nėra tyrimų, įrodančių, kad peptidai gali šviesinti patamsėjusius paakius ar mažinti jų patinimą, todėl tokie gamintojų pareiškimai nėra pagrįsti.

4. Vitaminas C. Dar viena pakankamai veiksminga medžiaga. Tyrimai rodo, kad vitaminas C turi stiprų antioksidacinį poveikį, kovoja su saulės daroma žala, skatina kolageno gamybą, stiprina odos apsauginį barjerą. Taip pat mažina uždegimus, veikia raminančiai, todėl padeda gydant odos problemas. Šis vitaminas didesnėmis koncentracijomis kovoja su pigmentacija, lygina odos spalvą, mažina dėmes, skaistina odą. Labai svarbi ir naudojama vitamino C forma. Veiksmingiausios – ascorbic acid, L-ascorbic acid, ascorbyl palmitate, magnesium ascorbyl phospate, sodium ascorbyl phosphate. Tai pakankamai švelnus ingredientas, kuris odos reakcijas sukelia labai retai. Ši medžiaga labai jautri šviesai ir orui, todėl reikėtų rinktis produktus beorėje ir neperšviečiamoje pakuotėje.

5. Koenzimas Q10 arba ubiquinone, yra dar viena odos senėjimui įtaką daranti medžiaga. Labai padeda odai kovoti su saulės padaryta ir daroma žala, skatina kolageno gamybą, sveikų ląstelių atsinaujinimą, veikia priešuždegimiškai, ramina odą. Ši medžiaga ypač veiksminga, kai oda nudega saulėje – ji padeda spartesniam gijimo procesui ir odos atsinaujinimui. Taip pat turi stiprių antioksidacinių savybių.

6. Hialurono rūgštis. Labai svarbu nepamiršti, kad sintetinė hialurono rūgštis niekada nepakeis odoje esančios rūgšties, tačiau labai gerai padės palaikyti odos drėgmės balansą, pritraukti daugiau vandens, apsaugoti odą nuo vandens praradimo bei mažinti uždegimus, tuo pačiu padėti palaikyti tinkamą odos būklę ir tvirtą apsauginį barjerą. Dėl tokių savybių šią medžiagą tikrai galima vadinti kaip odos senėjimą stabdančiu ingredientu. Kosmetikoje ją rasite šiais pavadinimais – sodium hyaluronate, hyaluronic acid.

7. Glicerinas. Daugelis tikriausiai nustebs, pamatę šią medžiagą šiame sąraše, bet tai tikrai veiksmingas ir odai labai naudingas ingredientas. Glicerinas padeda palaikyti odos drėgmės balansą, tvirtą odos apsauginį barjerą, sveiką odos būklę ir gerina odos lipidų darbą. Moksliniai tyrimai rodo, kad ši medžiaga padeda mažinti atopinio dermatito požymius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *