Odos priežiūros priemonių ingredientai: Kaip nepasiklysti?
Tobulai sudėliotas priežiūros ritualas gali iš esmės pakeisti odos išvaizdą, o kas gi nenori atrodyti ir jaustis puikiai. Sveika, švytinti ir skaisti oda įrodo, kad tinkamai ją prižiūrite ir klausotės jos poreikių. Taigi, į kokius ingredientus verta atkreipti dėmesį renkantis tinkamiausias odos priežiūros priemones?
I. Aliejai
Aliejai yra skirstomi į dvi pagrindines kategorijas pagal juose dominuojančias riebalų rūgštis. Linolo rūgšties gausūs aliejai yra lengvesnės tekstūros, nekomedogeniniai, jie padeda išvalyti sebumo perteklių porose, taigi puikiausiai tinka riebios ir mišrios odos priežiūrai. Tuo tarpu oleino rūgšties gausiems aliejams būdinga tirštesnė tekstūra ir drėkinančios bei raminančios savybės, taigi jie puikiai tinka sausai, jautriai ir dehidratuotai odai. Aliejai, kuriuose gausu linolo rūgščių – tai saulėgrąžų, argano, vynuogių kauliukų, saldžiųjų migdolų, erškėtuogių ir kanapių sėklų aliejai. Oleino rūgšties daug rasite alyvuogių, avokadų, kokosų, simondsijų ir tamanų aliejuose bei sviestmedžio svieste.
II. Natūralūs ekstraktai
Korėjos grožio priemonės pasižymi itin didele natūralių ekstraktų koncentracija. Visame pasaulyje išgarsėjusi azijietiška centelė yra geras pavyzdys, kaip šimtmečius rytų medicinoje naudota žaizdas gydanti žolė dėl gebėjimo stimuliuoti kolageno sintezę bei stiprių priešuždegiminių savybių tapo populiariausiu jautrios ir spuoguotos odos draugu. Kitas star ingredient – tiek Korėjoje, tiek Lietuvoje gerai žinomas pelyno ekstraktas, kuris detoksikuoja, ramina, stiprina odos barjerą bei primaitina odą būtinais mineralais. Rytuose plačiai naudojami ženšenis ir bičių nuodai skatina kraujotaką, stangrina bei gerina odos elastingumą, taigi itin tinka brandžiai odai, o propolio ekstraktas drėkina ir subalansuoja odos sebumo lygį, taigi puikiai tinka mišriai odai. Tuo tarpu arbatmedžio aliejus, ciberžolės ir širdžialapės stimburės ekstraktai pasižymi priešuždegiminiu ir antibakteriniu poveikiu, gydo žaizdeles, mažina raudonį, dezinfekuoja bei gydo spuogelius. Galiausiai, alijošiaus kompleksas, dumblių ir sojų ekstraktai, medus, sraigių sekreto filtratas suteikia ląstelėms drėgmės, minkština, putlina bei malšina raudonį.
III. Rūgštys
Švelniai odą šveičiančios rūgštys nesunkiai pašalina negyvų odos ląstelių sluoksnį, lygina odos tekstūrą, šviesina dėmeles bei paruošia odą kitiems priežiūros žingsniams. AHA rūgštys, iš kurių žinomiausios – stipri glikolio ir švelnesnė mandelinė rūgštis, tinka beveik visiems odos tipams, stimuliuoja odos ląstelių regeneraciją, lygina smulkias raukšleles ir itin efektyviai skaistina. PHA rūgštys, odos priežiūroje dažniausia randamos kaip gliukonolaktonas ir laktobiono rūgštis, veikia lėčiau ir švelniau, taigi mažiau dirgina ir puikiai tinka jautresnės odos priežiūrai. BHA rūgštis – dar žinoma kaip salicilo rūgštis, ypač tinka riebios ir spuoguotos odos priežiūrai, kadangi ji veikia giliai porose, tirpdo sebumo perteklių bei turi priešuždegiminių savybių. Rūgščių stiprumą reikėtų rinktis atsižvelgiant į savo odos atsparumo lygį, kadangi per stiprios ar per dažnai naudojamos rūgštys gali suerzinti odą ar net pažeisti jos apsauginį barjerą. Labai svarbu naudojant šias rūgštis nepamiršti ir UV apsaugos, kadangi jos padidina odos jautrumą saulės spinduliams, kas veda į hiperpigmentaciją ir priešlaikinį senėjimą.
IV. Antioksidantai
Antioksidantai padeda kovoti su kenksmingais išorės veiksniais, stiprina ir skaistina odą. Bene geriausiai žinomas antioksidantas – vitaminas C, kuris yra tikra anti-aging superžvaigždė, itin efektyviai skaistinanti ir lyginanti odos paviršių. Didelė vitamino C koncentracija gali dirginti jautresnę odą, taigi konkrečias priemones reikėtų rinktis atsižvelgiant į savo odos atsparumą, tačiau maždaug 5% stiprumas tinka daugeliui odos tipų. Bet kokiu atveju, vitaminas C bus išties veiksmingas tik tuomet, jei dieną nepamiršite UV apsaugos. Galiausiai, nukenksminti laisvuosius radikalus bei sustiprinti odos skaistumą galima ir natūraliais antioksidantais, randamais augaluose ir vaisiuose, tokiuose kaip žalioji slyva, japoniškasis pipiras, žalioji arbata ir saldymedžio šaknis.
V. Kiti populiarūs ingredientai
Vieni unikaliausių korėjietiškos kosmetikos ingredientų – fermentuoti ekstraktai ir probiotikai, tokie kaip galactomyces ir saccharomyces, kuriuose gausu baltymų, vitaminų, mineralų, enzimų ir aminorūgščių. Šie ingredientai ypač veiksmingai maitina ir stiprina odą, šviesina dėmeles, mažina raukšles ir lygina odos struktūrą. Daugelyje korėjietiškų odos priežiūros priemonių rasite ir arginino – tai kolageno gamybą skatinanti aminorūgštis, kuri natūraliai drėkina bei gali pagreitinti žaizdelių gijimą. Korėjietiškose priemonėse dažni ir visame pasaulyje populiarūs ingredientai, tokie kaip odos toną skaistinantis niacinamidas, elastingumą didinantys peptidai, epidermio regeneraciją stimuliuojantis pantenolis, ar gydantis alantoinas. Tuo tarpu drėgmę odoje užrakinti padės sausiaodžių itin vertinami keramidai bei riebiaodžių mėgstamas skvalenas.
Daugiau blog’ų apie korėjietiškas veido priemones rasite čia.