Kaip montuojami tvoros elementai?

pagal | 9 birželio, 2024

Segmentinės tvoros – tai sprendimas, kurio pagalba galima aptverti ganėtinai didelius teritorijų plotus, per daug neišpučiant biudžeto. Pagal savo techninių savybių ir kainos santykį, tai yra neabejotinai geriausias variantas, kai reikia ne tik apibrėžti sklypo ribas, bet ir užtikrinti bent minimalią jo apsaugą. Ilgas tarnavimo laikas, atsparumas išoriniams poveikiams, konstrukcijos lengvumas ir nesudėtingas montavimas, kurį galima atlikti net ir savarankiškai – tai keli tokio tipo tvorų pranašumai.

Pagrindiniai segmentinės tvoros elementai, kurių pagalba vyksta sklypo arba teritorijos aptvėrimas yra šie:

  • Sekcijos. Tai pagrindinės ir pačios didžiausios, gabaritų atžvilgiu, dalys. Jos yra gaminamos suvirinant 4-8 mm storio vielos strypus, iš kurių gaunama savotiškos grotos. Siekiant suteikti konstrukcijai kiek daugiau tvirtumo, vienoje ar keliose vietose yra padaromi V-formos įlenkimai, tarnaujantys kaip standumo briaunos. Sekcijos būna gaminamos standartinių dydžių, tačiau jas nėra sudėtinga individualiems poreikiams.
  • Atraminiai stulpai. Jie tarnauja sekcijų užtvirtinimui. Paprastai jos būna gaminamos iš kvadrato arba stačiakampio skersmens vamzdžio. Iš viršaus ant jų yra uždedami dangteliai, apsaugantys atramas nuo į vidų galinčio patekti vandens.
  • Furnitūra. Smulkių elementų visuma, kurių pagalba sekcijos yra tvirtinamos prie atraminių stulpų.

Montuojant segmentines tvoras, įprastai neprireikia jokių ypatingų įrankių ar specializuotos technikos. Pasiruošimo darbams bus reikalingi keli mediniai kuoleliai, virvė ir ruletė. Pradėti reikėtų nuo tos vietos, kurioje planuojami įrengti vartai. Kuolelius reikėtų kalti kas 2,5 metro (jei planuojama naudoti standartinio dydžio segmentus). Šis procesas leis tinkamai paskaičiuoti reikiamą elementų skaičių, tam kad nereikėtų be reikalo leisti pinigus, nenaudojamoms medžiagoms.

Įsigijus visus būtinus elementus, galima pradėti nuo atraminių stulpų montavimo. Įrenginėjant standartinio (2 metrų) aukščio, rekomenduojama įkasti atramas bent į 1,2 m gylį. Jų tvirtinimui duobėse yra naudojamas betonas, prie štai užfiksavus vertikalioje padėtyje. Nedidelis sekcijų svoris, leidžia pradėti jų tvirtinimą prie atraminių stulpų po kelių dienų, leidus betonuos tinkamai sustingti. Furnitūros pagalba sekcijos yra tvirtinamos prie atramų. Jei pastarosios buvo išbetonuotos lygiai ir tiksliai išlaikant atstumus, tai sekcijų montavimas neužtruks ilgai ir nesukels jokių problemų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *