Kokią apsaugą naudoti kompiuteriui nuo virusų?

Kompiuterio apsauga nuo virusų

Kokią apsaugą naudoti kompiuteriui nuo virusų?

Kompiuterio apsauga nuo virusų šiais laikais yra kaip niekada svarbi užduotis, kylanti praktiškai visiems namų ir verslo vartotojams. Į pagalba ateina daugybė siūlomų rinkoje antivirusinių sprendimų, kurie gali padėti sukurti ganėtinai kokybišką ir patikimą barjerą, užkertant kelią kenkėjiškoms programoms į turimą kompiuterinę įrangą ir galimos žalos padarymą.

Antivirusinės programos šiais laikais yra gerokai daugiau nei vien įrankiai skirti laikas nuo laiko patikrinti kompiuteryje esančius failus tam, kad nustatytų ar kurie nors iš jų nėra užkrėsti. Tiek pačių kenkėjiškų programų įvairovė, tik ir kanalų, kuriais jos gali patekti į kompiuterius privertė antivirusinės programinės įrangos kūrėjus siūlyti sprendimus, kurie vienodai geria geba tikrinti jau esančius įrenginiuose failus, siunčiamus dokumentus, lankomas svetaines ir kitus šaltinius, iš kurių gali kilti grėsmė. Kitaip tariant, antivirusinės programos mūsų laikais tai visas apsaugos priemonių kompleksas, skirtas visapusiškai įrenginių apsaugai.

Žinoma, kad tokio lygio ir kokybės apsauga būtų prieinama ir jūsų kompiuteriuose, svarbu laikyti tam tikrų rekomendacijų:

  • Naudotis tik originaliomis, licencinėmis programinės įrangos versijomis. Nulaužtos ar kitaip prieinamomis padarytos mokamos programos neretai pačios gali būti virusų šaltiniais. Tad siekiant, kad įdiegta programa, nesukeltų daugiau bėdų nei iš jos tikimasi, rekomenduojama naudotis tik aiškiomis ir patikrintomis versijomis.
  • Pasitikėti tuo, kuo pasitiki didžioji dauguma vartotojų. Antivirusinių programų rinkoje jau kurį laiką susidėliojo savotiška hierarchiją, kurios viršuje yra keli žaidėjai, kurie diktuoja žaidimo taisykles. Tačiau kartu su tuo, tai yra ir įmonės, kurių produkcija pasižymi geriausias rodikliais, kalbant apie apsaugą nuo virusų ir kitų kenkėjiškų programų.
  • Naudokitės poreikius atitinkančiais įrankiais. Nemokamos programų versijos nereiškia, kad jos negali apsaugoti jūsų kompiuterio. Tačiau neverta tikėtis iš jos galės užtikrinti tą visapusišką apsaugą, apie kurią kalbėjome straipsnio pradžioje. Taigi, jei kompiuterį, ar kitą įrenginį naudojate tokiems darbams, kaip prisijungti prie elektroninės bankininkystės, apsipirkimai internetu bei asmeninių dokumentų saugojimas tai vertėtų pasirūpinti kiek rimtesniu sprendimu, kuris galės sukurti rimtesnį barjerą, neleidžianti kenkėjiškoms programoms pasiekti svarbią jums informaciją.

Komentarai

Įrašų nėra

Palikti komentarą

Naujausi straipsniai

Kvepiantys namai ne tik džiugina nosį, bet ir sukuria jaukią atmosferą jums ir jūsų svečiams. Kas šią atmosferą gali gerokai sugadinti? Taip – nemalonūs kvapai, atsirandantys gaminant maistą, laikant naminius gyvūnus, per retai valant kambarius ir dar dėl daugybės kitų priežasčių.
Visiems nutinka klaidos. Vieną akimirką mėgaujatės puodeliu kavos ar stikline vandens, o kitą – skystis netyčia atsiduria ant jūsų brangaus nešiojamo kompiuterio. Tokie įvykiai gali sukelti nemažai streso, tačiau svarbu žinoti, kaip elgtis tokiomis aplinkybėmis, kad maksimaliai sumažintumėte galimus pažeidimus.
Klausos praradimas gali turėti didelės įtakos gyvenimo kokybei, todėl klausos aparatai yra labai svarbus sprendimas tiems, kurie kenčia nuo klausos praradimo. Tačiau klausos aparatų kompensavimo galimybės labai skiriasi. Šio straipsnio tema kompensuojami klausos aparatai, kokie yra norminiai reikalavimai, kurių turite laikytis draudimo ir esamus kompensavimo skirtumus.