Statant pakrantėje reikia kovoti su keturiais dalykais: druska, vandeniu, vėju ir smėliu. Šis elementų derinys korozuoja ir ardo beveik bet kokią medžiagą, įskaitant tvoras.
Lauko konstrukcijos, įrengtos pakrantėje tais pačiais metais kaip ir vidaus statiniai, dažnai atrodo taip, lyg būtų dvigubai senesnės. Nors daugelis žmonių mėgsta papilkėjusią pakrantės pastatų ir tvorų medieną, yra tiek pat namų savininkų, kurie trokšta konstrukcijų, ypač tvorų, kurios ilgiau išlaikys gaivią ir naują išvaizdą bei išliks tvirtos ir patikimos.
Geriausios pakrantės tvoros
Kad ir kokią medžiagą tvorai prie vandens telkinio pasirinktumėte, apžvelkime geriausius tvoros variantus ir jų privalumus bei trūkumus:
Kedras ir raudonmedis: dėl natūralaus atsparumo drėgmei kedras ir raudonmedis yra labai populiarios medžiagos pakrantės tvoroms statyti. Tačiau tai nereiškia, kad nereikia apsaugos nuo druskos, smėlio ir saulės. Pakrantėje net kedrą ir sekvoją reikia beicuoti arba dažyti reguliariai.
Vinilas: aukštesnės kokybės vinilo tvoros gali gana gerai veikti pakrantės sąlygomis. Kadangi didžioji tvoros dalis yra plastikinė, drėgmė nepaveiks. Vinilinių tvorų silpnumas yra tvirtinimo detalėse.
Plienas: rūdys yra didžiausias plieno trūkumas. Tačiau, yra keletas svarbių šios taisyklės išimčių. Dėl kelių aukštos kokybės dangų plienas gali būti itin praktiškas. Patarimas yra ieškoti gamintojo, kuris naudoja kelias dangas, kad apsaugotų nuo drėgmės ir UV spindulių.
Atsižvelgiant į šių tvorų medžiagų savybes ir poreikį prie vandens telkinio, geriausia rinktis medį arba cinkuotą plieną, o ne vinilą. Tačiau pasirinkimas tarp medžio ir plieno yra labiau susijęs su priežiūra. Gerai apsaugota cinkuoto plieno tvora nusvers daugumą medinių konstrukcijų, nes jai nereikės valymo ir perdažymo, kurio paprastai reikalauja medinės konstrukcijos. Dėl to, tai yra viena geriausių tvorų, skirtų naudoti drėgnose vietose, pvz., netoli pakrantės. Daugiau tvorų pavyzdžių galite rasti paspaudę https://stogulinija.lt/projektas/tvoros-montavimas/.