Lietuviai – darbšti tauta. Su tokiu teiginiu tikriausiai sutinkate, pagalvoję apie savo artimuosius, kaimynus ar net save patį. Tačiau, kad ir kaip darbas puoštų, poilsis būtinas atsigavimui ne tik fiziškai, bet ir psichologiškai. Vieni atsipalaiduoja su knyga rankoje, kiti – medituodami gamtoje ar tiesiog žiūrėdami mėgstamą serialą, tačiau neretai žmonės nori, vaizdžiai tariant, pasikultūrinti. Viena iš kultūrinių renginių formų – koncertai Vilniuje ar bet kuriame kitame mieste.
Sostinę išskyrėme neveltui. Savaime suprantama, didžiausiame šalies mieste yra ir pačios palankiausios sąlygos įvairių renginių, tame tarpe ir koncertų, organizavimui. Net ir gerai šios srities specifikos neišmanantis žmogus suvokia, kiek daug reikia nuveikti, jog galutinis rezultatas atitiktų organizatorių bei, žinoma, žiūrovų pageidavimus. Koncerto vieta, garso, vaizdo, technika, aptarnaujantis personalas ar net koncerto dalyvių apgyvendinimas bei maitinimas: tik kelios „problemos“, su kuriomis susiduria koncertų organizatoriai. Tačiau, kita vertus, tai – anaiptol ne labdaringa veikla. Bilietai į koncertus kainuoja (kartais – iš tiesų nemažus pinigus), tad ši renginių forma atlieka ir reikšmingą vaidmenį kalbant apie ekonomikos augimą.
Nors, vaizdžiai tariant, lietuviai – krepšinio tauta, tačiau, paradoksalu (bet – iš tiesų džiugu), spektakliai bei mūsų aptariami koncertai sulaukia daugiau dėmesio nei, pavyzdžiui, krepšinio rungtynės. Koncertai tarpusavyje skiriasi ne tik masiškumu (šie gali vykti tiek mažo miestelio kultūros namuose, tiek ir gerokai „didesnėje“ vietoje, pavyzdžiui, „Siemens“ arenoje), atliekamos muzikos rūšimi (žiūrovus linksminti gali tiek šauniosios kaimo kapelos, tiek ir pasaulinio garso atlikėjai), pobūdžiu (pavyzdžiui, labdaros koncertai) bei kitais kriterijais. Tad tai – kultūrinis renginys, nukreiptas į įvairaus pobūdžio publiką, pavyzdžiui, vaikus, jaunimą, senjorus.
Jei pabodo „bukai“ spaudinėti televizoriaus pultelio mygtuką, galbūt derėtų pasidomėti, kokie organizuojami koncertai Vilniuje ar kitame, strategiškai patogiame mieste. Bilietas į spektaklį – puiki dovana ne tik sau, bet ir artimam žmogui. O ypač tam, kuris teigia, jog viską turi. Juk geriausia – dovanoti įspūdį! Tiesa, gali paaiškėti, jog jūsų dėmesį patraukęs koncertas vyks…kitais metais! Ši taisyklė dažniausiai galioja kalbant apie pasaulinio garso atlikėjus, kurių vizito Lietuvos muzikos gerbėjai su nekantrumu laukia.