Mažų virtuvių kūrimas

mazu-virtuviu-kurimas

Kas yra maža virtuvė? Kai begamindamas atsitrenki į kitą? O gal, kai bandai įkišti samtį į pergrūstus stalčius? Tikriausiai, kai vaikai virtuvėje tikras pragaras. Ne. Kūrybiškai ir atidžiai planuojant ir mažas virtuvėles galima įrengti efektyvias, patogias ir netgi stilingas.

Įvairiuose šaltiniuose maža virtuvė apibrėžiama iki 40 kvadratinių metrų ploto. Visgi įvertinus Lietuvoje, ypač didmiesčiuose, dominuojančius senos statybos namus, minėtą plotą vertėtų sumažinti perpus. Žinoma, jei stalviršis bus nukrautas bulvių traškučių maišais ir žurnalais, o į kriauklę nebetelpa indai, tada ir didelė virtuvė tampa ankšta. Visgi norint sukurti didesnę erdvę, ar bent jos iliuziją, svarbiausi veiksniai:

 1. Nestandartiniai daiktų talpinimo sprendimai.
 2. Naudoti abu – natūralius ir dirbtinius – apšvietimus.
 3. Apgalvoti, kokia buitinė technika reikalinga.

1. Virtuvės talpumas ir planavimas

Sienos išnaudojamos sukuriant paaukštintas pakabinamas spinteles. O jei dera, tai pridedamos ir papildomos spintelės virš jų – bus kur laikyti retai naudojamus virtuvės rakandus.

Pastatomose spintelėse esantys daiktai turi būti lengvai pasiekiami, tam pasitarnauja:

 • Ant bėgelių ištraukiamos lentynėlės;
 • Kampinėse spintelėse esančios „karuselės“;
 • Kartu su durelėmis atsidaranti šiukšlių dėžė.

Esant galimybei, padidinami stalčių bloko ir kitų spintelių gyliai bei panaudojamos išvažiuojančios grotelės (cargo krepšiai) ir pintų krepšių lentynos.

Jei kolkas norite tik atnaujinti esančius virtuvės baldus, galimi sprendimai:

 • Spintelių erdvę perskirti vertikalia konstrukcija, kaip pvz.: plokšte, metalinėmis grotelėmis.
 • Panaudoti uždengiamus maisto indus įrankiams, produktams.
 • Relingo sistema prie sienos, kuri gražiai atrodo su skyreliu knygai įdėti.
 • Prieskonių lentyna.

2. Virtuvės apšvietimas

Mažoje virtuvės erdvėje apšvietimas tampa dar svarbesnis. Sukuriamas šviesos šaltinis po pakabinamomis spintelėmis, kad gerai apšviestų stalviršį ir pasirūpinama natūralia šviesa: padaromas langas lubose, užuolaidos laikomos atitrauktos ir, jei leidžia biudžetas, sukuriama papildoma išorinė palangė ties kriaukle. Pasirinkus šviesesnius dekoro elementus virtuvėje, ji atrodys atviriau ir gyviau. Taip pat erdvę išplečia atviros lentynos, spintelės su stiklo durelėmis.

3. Buitinė technika virtuvėje

Tinkama technika ir protingaI parinkta jai vieta sėkmingai mažos virtuvės įspūdį keičia į erdvesnės. Šiuo tikslu:

 • Darbinio paviršiaus sutaupoma įmontuojant mikrobangų krosnelę į spintelę.
 • Rečiau naudojamai smulkiajai buitinei technikai, kaip skrudintuvams, blyninėms, paskiriama arba atskira spintelė virtuvėje, arba technika išnešama į kitą patalpą, sandėliuką.
 • Rinktis labiau aptakią, paprastesnių formų buitinę techniką, kuri mažiau blaško dėmesį, o tai vėl kuria erdvesnės virtuvės įspūdį.
 • Taip pat verta paieškoti mažesnių matmenų technikos, kaip pvz.: 50 cm, o ne 60 cm kaitlentės. Griaunantiems sienas.

Jei planuojate keisti patalpos išplanavimą, virtuvę galite sujungti su laisvalaikio, šeimos susibūrimo kambariu. Išsiaiškinę, kurias sienas galima griauti, galite sukurti baldų salą ar pusiasalį.

Paruošta pagal sefovirtuve.lt

Komentarai

Įrašų nėra

Palikti komentarą

Naujausi straipsniai

Darbas lauke žiemą kelia unikalių iššūkių, todėl tiek darbdaviai, tiek darbuotojai turi būti tinkamai pasiruošę. Tinkama žieminė darbo apranga gali apsaugoti nuo šalčio, paslydimo ir kitų žiemos sąlygoms būdingų pavojų.
Nuolat besikeičiančiame sveikatingumo pasaulyje mitų ir klaidingų įsitikinimų yra tiek pat daug, kiek ir socialiniuose tinkluose plintančių „stebuklingų“ dietų ar „viską išgydančių“ sveikatos papildų.
Hipertenzijos gydymas visada pradedamas nemedikamentiniais metodais. Tai apima sveiką gyvenimo būdą, tinkamą mitybą, metimą rūkyti ir saikingą fizinį krūvį. Jei šie metodai nesumažina kraujospūdžio, gydytojas gali paskirti gydymą vaistais. Yra įvairių grupių vaistų hipertenzijai gydyti, įskaitant diuretikus, beta adrenoblokatorius, AKF inhibitorius ir kitus, tokius kaip - Welltone, prieš vartojimą reikia pasitarti su gydytoju.