Mažų virtuvių kūrimas

mazu-virtuviu-kurimas

Kas yra maža virtuvė? Kai begamindamas atsitrenki į kitą? O gal, kai bandai įkišti samtį į pergrūstus stalčius? Tikriausiai, kai vaikai virtuvėje tikras pragaras. Ne. Kūrybiškai ir atidžiai planuojant ir mažas virtuvėles galima įrengti efektyvias, patogias ir netgi stilingas.

Įvairiuose šaltiniuose maža virtuvė apibrėžiama iki 40 kvadratinių metrų ploto. Visgi įvertinus Lietuvoje, ypač didmiesčiuose, dominuojančius senos statybos namus, minėtą plotą vertėtų sumažinti perpus. Žinoma, jei stalviršis bus nukrautas bulvių traškučių maišais ir žurnalais, o į kriauklę nebetelpa indai, tada ir didelė virtuvė tampa ankšta. Visgi norint sukurti didesnę erdvę, ar bent jos iliuziją, svarbiausi veiksniai:

 1. Nestandartiniai daiktų talpinimo sprendimai.
 2. Naudoti abu – natūralius ir dirbtinius – apšvietimus.
 3. Apgalvoti, kokia buitinė technika reikalinga.

1. Virtuvės talpumas ir planavimas

Sienos išnaudojamos sukuriant paaukštintas pakabinamas spinteles. O jei dera, tai pridedamos ir papildomos spintelės virš jų – bus kur laikyti retai naudojamus virtuvės rakandus.

Pastatomose spintelėse esantys daiktai turi būti lengvai pasiekiami, tam pasitarnauja:

 • Ant bėgelių ištraukiamos lentynėlės;
 • Kampinėse spintelėse esančios „karuselės“;
 • Kartu su durelėmis atsidaranti šiukšlių dėžė.

Esant galimybei, padidinami stalčių bloko ir kitų spintelių gyliai bei panaudojamos išvažiuojančios grotelės (cargo krepšiai) ir pintų krepšių lentynos.

Jei kolkas norite tik atnaujinti esančius virtuvės baldus, galimi sprendimai:

 • Spintelių erdvę perskirti vertikalia konstrukcija, kaip pvz.: plokšte, metalinėmis grotelėmis.
 • Panaudoti uždengiamus maisto indus įrankiams, produktams.
 • Relingo sistema prie sienos, kuri gražiai atrodo su skyreliu knygai įdėti.
 • Prieskonių lentyna.

2. Virtuvės apšvietimas

Mažoje virtuvės erdvėje apšvietimas tampa dar svarbesnis. Sukuriamas šviesos šaltinis po pakabinamomis spintelėmis, kad gerai apšviestų stalviršį ir pasirūpinama natūralia šviesa: padaromas langas lubose, užuolaidos laikomos atitrauktos ir, jei leidžia biudžetas, sukuriama papildoma išorinė palangė ties kriaukle. Pasirinkus šviesesnius dekoro elementus virtuvėje, ji atrodys atviriau ir gyviau. Taip pat erdvę išplečia atviros lentynos, spintelės su stiklo durelėmis.

3. Buitinė technika virtuvėje

Tinkama technika ir protingaI parinkta jai vieta sėkmingai mažos virtuvės įspūdį keičia į erdvesnės. Šiuo tikslu:

 • Darbinio paviršiaus sutaupoma įmontuojant mikrobangų krosnelę į spintelę.
 • Rečiau naudojamai smulkiajai buitinei technikai, kaip skrudintuvams, blyninėms, paskiriama arba atskira spintelė virtuvėje, arba technika išnešama į kitą patalpą, sandėliuką.
 • Rinktis labiau aptakią, paprastesnių formų buitinę techniką, kuri mažiau blaško dėmesį, o tai vėl kuria erdvesnės virtuvės įspūdį.
 • Taip pat verta paieškoti mažesnių matmenų technikos, kaip pvz.: 50 cm, o ne 60 cm kaitlentės. Griaunantiems sienas.

Jei planuojate keisti patalpos išplanavimą, virtuvę galite sujungti su laisvalaikio, šeimos susibūrimo kambariu. Išsiaiškinę, kurias sienas galima griauti, galite sukurti baldų salą ar pusiasalį.

Paruošta pagal sefovirtuve.lt

Komentarai

Įrašų nėra

Palikti komentarą

Naujausi straipsniai

Veido tonikai yra vienas iš pagrindinių odos priežiūros produktų, padedančių išlaikyti sveiką ir švytinčią odą. Jie padeda atkurti pH balansą po veido prausiklių naudojimo, drėkina, atjaunina ir gaivina odą. Tačiau, koks tonikas tinkamas Jūsų odai ir kaip jį tinkamai naudoti? Šiame straipsnyje mes aptarsime tai, kaip tonikai veikia, kodėl reikalingi odai ir kaip pasirinkti tinkamą toniką.
Raben Group yra tarptautinė logistikos ir transporto paslaugų bendrovė, kuri siūlo savo klientams platų paslaugų spektrą visame pasaulyje. Ji yra orientuota į aukščiausios kokybės paslaugų teikimą ir užtikrina, kad kiekvienas klientas gautų aukščiausios kokybės paslaugas. Įmonė turi didelį klientų ratą visame pasaulyje, o Lietuvoje teikia platų paslaugų spektrą – nuo krovinių pervežimo iki užsakymų tvarkymo ir sandėliavimo.
Kiekvienas norime būti laimingas. Ir tai galioja viskam – ir, žinoma, laimei asmeniniame gyvenime. Tačiau, kaip siekti laimės, kai esate ne vieni, o savo gyvenimu dalinatės su kitu žmogumi? Laimingos poros jau įminė ne vieną svarbią paslaptį, tad belieka apie tai sužinoti ir jums.