Siuntos į Norvegiją iš Lietuvos

pagal | 3 sausio, 2021

Lietuviai, gyvenantys ir dirbantys Norvegijoje su nekantrumu laukia siuntinių iš tėvynėje likusių giminaičių. Ne paslaptis, kad tuose siuntiniuose būna daugiausiai maisto produktai, kurie Skandinavijoje yra pakankamai brangūs, asmeniniai daiktai. Kaip pasirinkti siuntų kompaniją, kuri laiku pristatytų jūsų siuntas? Siuntos į Norvegiją iš Lietuvos vežamos pakankamai dažnai, todėl grafikas mažiausiai svarbus. Svarbūs kiti aspektai, į kuriuos visada reiktų atkreipti dėmesį:

Siuntų maršrutas

Siuntos į Norvegiją yra vežamos krovininiais mikroautobusais. Tokiu būdu viename reise yra kelių ar net keliolikos siuntėjų siuntos į skirtingus miestus ir miestelius Norvegijoje. Kartais siuntų autobusui tenka dar užvažiuoti ir į Švediją, nors tokia praktika yra gana reta. Siuntiniai į Norvegiją keliauja keltu per Švedijos uostus, tada yra išvežiojami po Norvegiją kilpos formos trajektorija. Taip aplankomi pagrindiniai Norvegijos miestai: Oslas, Trondheimas, Kristiansiundas, Olesiundas, Bergenas, Stavangeris, Kriastiansandas, Sandefjordas. Į Norvegijos šiaurinę dalį siuntiniai gabenami rečiau. Norint apvažiuoti visus šiuos miestus reikia nuvykti apie 2000 kilometrų, todėl siuntų maršrutai turi būti suplanuojami itin kruopščiai. Ne dėl siuntos kainos, bet dėl laiko, per kurį siuntos yra pristatomos visiems adresatams.

Pristatymas į namus

Renkantis siuntų kompaniją labai svarbu, ar siuntinys pristatomas į namus, ar paliekamas tam tikroje vietoje, kur tą siuntinį reikia atvykti ir patiems pasiimti. Patogiausia, kai siuntinys atvežamas į adresato namus. Kodėl? Viskas labai paprasta. Siunčiant siuntinius paštu (Posten) galioja tam tikri reikalavimai siunčiamam turiniui. Kai siuntinys keliauja iš Lietuvos tiesiai adresatui, galioja tik tarptautiniai reikalavimai siuntiniams (cigarečių pakuotė normuojamos, taip pat alkoholio kiekis yra ribojamas ir pan.) Paštu Norvegijoje nerekomenduojama siųsti tam tikrų maisto produktų, todėl siuntinys turėtų būti pristatomas tiesiai gavėjui. Kuri kompanija gali tai užtikrinti, tą ir reiktų rinktis kaip patikimą siuntinių vežėją.

Ar siuntos vežamos kartu su keleiviais?

Kartais siuntos yra vežamos kartu su keleiviais. Tai nelabai gera praktika, nes keleiviai turi keletą nepatogių bruožų. Vienas jų – poreikis sustoti degalinėje ir pailsėti. Tai užima nemažai laiko, todėl siuntos keliauja lėčiau. Kitas bruožas yra keleivių elgesys automobilyje. Kartais keleiviai gali sukelti pavojų siuntinio pakuotei, jei siuntiniams nėra atskiro skyriaus mikroautobuse. Nesinorėtų gauti siuntinį, kuris būtų pažeistas arba suteptas…

Vežėjų patirtis

Kai pasirinkimas didelis, reiktų atkreipti dėmesį ir į vežėjų patirtį – kaip ilgai vežėjai siuntas gabena į Norvegiją. Kuo čia dėta patirtis? Kuo vežėjas seniau dirba, tuo geriau pažįsta šalį. Gali būti, kad yra pramokęs norvegiškai, todėl gali pasiklausti kelio, jei neranda kokio adresato. Neseniai dirbti pradėjęs vežėjas tokių įgūdžių neturi, todėl siuntos gali vėluoti.

Siuntos į Norvegiją kaina priklauso nuo svorio. Iki 10 kilogramų svorio dėžė ar krepšys kainuoja apie 20 eurų. Pilnas mikroautobusas – apie 1000 eurų (toks krovinys dažniausiai būna persikraustant su baldais ir buitine technika, vežant tam tikras statybines medžiagas ir t.t.) Galutinę kainą reikia aptarti su vežėjais, nes dar priklauso ir kur vežama.

Tie patys vežėjai veža ir siuntas iš Norvegijos į Lietuvą. Įkainiai skiriasi, nes Lietuva maža ir ją apvažiuoti yra kur kas paprasčiau, nei plačiąją Norvegiją su savo fjordais ir kalnais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *