Drobės su nuotraukomis – ką būtina žinoti apie jas?

Apie 1999 metus pasaulyje pradėjo sparčiai vystytis nauja spausdinimo rūšis – taip vadinamoji giclée fotospauda. Drobės su nuotraukomis dar kitaip vadinamos fotodrobėmis gali būti ir kaip nuostabi dovana artimiesiems bei draugams, ir kaip puiki namų interjero detalė. Ant jų gali būti spaudinamos, pavyzdžiui, asmeninės šeimos ar augintinių nuotraukos. Jos yra įvairių dydžių. Šiame straipsnyje įvardinsime ką būtina žinoti apie drobes, kurios naudojamos spausdinti nuotraukoms. Taip pat atskleisime kokie galimi įrėminimo būdai drobėms su nuotraukomis.
Drobės su nuotraukomis – ką būtina žinoti apie jas?
- Kuo didesnė drobė su nuotrauka įkomponuojama į interjerą, tuo efektingiau ji atrodo. Tačiau reikia nepamiršti, kad atspausdinus labai didelę drobę bus nemažų problemų ją rėminant dėl porėmio ar dėl pačių rėmų dydžio. Paprastai spaudžiamos maždaug iki 1,0 metro pločio ir 1,5–2 metrų ilgio drobės.
- Drobės su nuotraukomis turi būti spausdinamos aukščiausia įmanoma spausdintuvo skiriamąja geba. Taip užspausdinta originali drobės paviršiaus tekstūra sukuria unikalaus meno kūrinio vaizdą. Kuo drobė yra sunkesnė, tuo labiau ji tinkama galeriniam arba muziejiniam tempimui rėminant. Tačiau sunkesnės daugiau skirtos užtempimui naudojant specialius tempimo įrenginius, o lengvesnės gi – rankomis tradiciniu būdu.
- Tikros natūralios 100% drobės storis ir baltumas dėl audimo proceso ypatumų ir naudojamo natūralaus plaušo šiek tiek skiriasi priklausomai nuo partijos, taip pat drobėje gali būti artefaktų. Dėl to spausdinant vaizde gali gautis balti taškeliai ir tai yra normalu dėl technologinių apribojimų. Kartais jie užretušuojami meniniais rašikliais po spausdinimo. Nors natūralių drobių gamintojai jas dengia spausdinimo sluoksniu idealiai, tačiau tokių taškų gali rastis dėl pačios drobės artefaktų, o jų kiekis gali būti skirtingas priklausomai nuo drobės partijos.
Kokie galimi įrėminimo būdai drobėms su nuotraukomis?
Yra trys pagrindiniai būdai tai atlikti: standartinis tempimas, muziejinis tempimas (museum wrap) ir galerinis tempimas (gallery wrap).
- Standartinio tempimo atveju atspaudas įtempiamas ir prisegamas metalinėmis skobelėmis prie medinio porėmio išorinių kraštų.
- Muziejinio tempimo atveju drobė prisegama ant porėmio galinės pusės, o šonai lieka balti. Be to, leidžiama užlenkti iki 5 mm vaizdo ant šoninių briaunų.
- Galerinio tempimo atveju vaizdas visiškai uždengia porėmį, drobė prisegama ant porėmio galinės pusės. Tokią drobę taip pat galima tiesiog kabinti ir eksponuoti be papildomo rėmo.
Apibendrinant, galima teigti, jog drobės su nuotraukomis (fotodrobės) šiuo metu yra itin populiaru. Jas galite užsisakyti iš įmonių, kurios tokias drobes gamina. Įsidėmėkite straipsnyje minėtus natūralių fotodrobių ypatumus – galėsite lengviau išsirinkti. O jų įrėminimo būdai yra šiuolaikiniai. Fotodrobės, pavyzdžiui, su šeimos ar augintinių nuotraukomis pradžiugins kiekvieną!
Naujausi straipsniai
Naujausi straipsniai
- Bal 28, 2023 Veido tonikai – kaip jie veikia ir kodėl reikalingi Jūsų odai?
- Bal 28, 2023 Raben Group Lietuvoje – individualiai pritaikytos ir konkurencingos logistikos paslaugos
- Bal 27, 2023 Laimingos poros: kaip jos elgiasi?
- Kov 29, 2023 Kas yra švediškas masažas?
- Kov 26, 2023 Belaidžių signalizacijų tipai ir jų unikalios funkcijos, skirtos skirtingiems saugumo poreikiams tenkinti
- Kov 16, 2023 Masažas: Namuose ar SPA salone. Kur slypi skirtumas?
- Vas 25, 2023 Kur pirkti pinigų tikrinimo aparatus?
- Vas 21, 2023 Kodėl reikia rinktis vibratorių?
- Vas 5, 2023 Sportas kasdien – būtinybė ar nereikalingas darbas?
- Sau 29, 2023 Statybų mastai Lietuvoje nelėtėja
- Sau 14, 2023 Kaip išsirinkti tobulą dildo pagal savo poreikius
- Sau 6, 2023 Papuošalų tendencijos moterims
- Gru 16, 2022 Pjūklų dalys: kur ir kaip jas įsigyti?
- Gru 12, 2022 Nuostabios natūralaus kailio dovanų idėjos šventų Kalėdų proga artimiesiems
- Lap 14, 2022 Kaip pasirinkti regioną ir viešbutį Turkijoje?