Kas gali atlikti pastatų energinio naudingumo sertifikavimą?

Pastatų energinio naudingumo sertifikavimas

Aplinkos ministerija ir Energetikos ministerija yra bendrai atsakingos už EPBD perkėlimą ir įgyvendinimą Lietuvoje. Direktyva 2010/31/ES ir nacionalinis sąnaudų atžvilgiu optimalių minimalių energinio naudingumo reikalavimų lygių apskaičiavimas, kaip ir planuota, perkelti į Lietuvos įstatymus, todėl Lietuva žengia kelyje atitinkamų reikalavimų įgyvendinimo link. Pagrindiniai reikalavimai buvo nustatyti Statybos ir Energetikos įstatymuose, o toliau detalizuoti techniniuose reglamentuose, paskirstant energijos vartojimo efektyvumo reikalavimus visuose pastatų planavimo, projektavimo ir statybos etapuose


Atestavimas, kaip privalomas reikalavimas naujiems pastatams, įsigaliojo 2007 m. sausio 1 d. Nauji pastatai, įskaitant pastato vienetus, turi būti sertifikuoti baigus statyti. Naujų pastatų ir pastato vienetų energinio naudingumo klasė turi būti ne žemesnė kaip A, kai statybos leidimas vykdomas po 2016 m. lapkričio 1 d. Todėl leidimas statyti nebus išduodamas, jei projektuojamo pastato energinio naudingumo klasė nebus nustatyta, pagal privalomus reikalavimus


Pagrindinės pastatų energinio naudingumo ir energinio naudingumo sertifikavimo nuostatos aprašytos Statybos įstatyme ir Lietuvos Respublikos energetikos įstatyme. Skaičiavimo tvarka apibrėžta Statybos techniniame reglamente STR 2.01.02:2016 „Pastatų projektavimas ir energinio naudingumo sertifikavimas“, priimtas 2016 m. lapkričio 11 d. Aplinkos ministro įsakymu Nr. D1-7541. 2017 m. sausio 1 d. įsigaliojusiame atnaujintame reglamente pateikiami papildomi mažai energijos naudojančių pastatų reitingų apibrėžimai, kurie taikomi B, A ir A+ energinio naudingumo klasės pastatams bei A++ klasės NZEB


Dabartinė skaičiavimo schema naujiems ir esamiems pastatams prieš ir po kapitalinės renovacijos šiek tiek skiriasi. Pastato energinio naudingumo klasė nustatoma pagal pastato parametrų reikšmes, įskaitant: skaičiuojami pastato atitvarų savitieji šilumos nuostoliai; pastato sandarumas; mechaninis vėdinimas su šilumos atgavimo sistemos techniniais rodikliais; energijos suvartojimas pastatų šildymui; statyti pertvaras tarp aukštų ir šiluminių savybių tarpatramius; pastato energinio naudingumo rodiklio C1 reikšmė, apibūdinanti šildymo, vėdinimo, vėsinimo ir apšvietimo neatsinaujinančios pirminės energijos efektyvumą; pastato energinio naudingumo rodiklio C2 reikšmė, apibūdinanti pirminės neatsinaujinančios energijos efektyvumo buitinio karšto vandens ruošimą; ir pastato energijos suvartojimas iš AEI. 

Pastatų energinio naudingumo sertifikavimą atlikti gali tik sertifikavimo ekspertas, kuris turi tam skirtą ir galiojantį pažymėjimą. Norint tapti sertifikavimo ekspertu reikia atitikti nustatytus kvalifikacinius reikalavimus dėl išsilavinimo ir darbo patirties. Taip pat reikia baigti specialius kursus ir išsilaikyti egzaminą. Ši paslauga reikalauja turėti specialių žinių, todėl paslaugos kaina turi būti atitinkama. Taip pat kaina priklauso nuo daugelio veiksnių, ją reikėtų tikslinti, kadangi kiekvieno projektas yra skirtingas.

Komentarai

Įrašų nėra

Palikti komentarą

Naujausi straipsniai

Renkantis pinigų patikros aparatą siūlome kuo daugiau dėmesio skirti kokybei, taip pat ir techniniams jo parametrams, kadangi rinkoje atsiranda vis daugiau modelių, kurie pranoksta senesnius variantus. Žinoma, pirmiausia reikalinga gera prekybos vieta. Tokiu atveju rasti pinigų tikrinimo aparatai bus ne tik geros kokybės, tačiau taip pat ir parduodami su garantijomis, kurios yra tarsi saugumo rodiklis.
Tai oficialiai tapo pagrindine tendencija: Tyrimai rodo, kad bent pusė Amerikos moterų yra naudojusios vibratorių. Ne veltui moterys plūsta į sekso žaislų parduotuves: Moterys, kurios yra naudojusios vibratorių, teigia, kad susijaudinimas, potraukis ir orgazmas yra geresni nei tų, kurios jo nenaudojo.
Net neverta sakyti, kad fizinis aktyvumas yra būtinas kiekvienam žmogui. Atrodo, kad tai daugelis supranta, tačiau vis tiek dienas leidžia gana pasyviai, juda mažai ir dėl to dažnai jaučiasi kur kas labiau pavargę nei tie, kurie sportuoja kasdien.