Straipsnių katalogas


Jei ieškote greito ir paprasto būdo publikuoti SEO straipsnius internete, tai e-nuoroda.lt straipsnių katalogas puikus pasirinkimas! Mes leidžiame paprastai ir greitai skelbti straipsnius, todėl galite be jokio vargo skelbti savo idėjas. Tiesiog užpildykite straipsnio formą arba parašykite mums el. laišką, o mes pasirūpinsime visu kitu. Skelbiame tik kokybišką, mūsų standartus atitinkantį turinį, todėl galite būti tikri, kad jūsų straipsnį pamatys daugybė žmonių. O kadangi esame vienas iš populiaresnių SEO straipsnių katalogu, tai jūsų straipsnis tikrai sulauks didesnio dėmesio. Tad kam laukti? Talpiname jau šiandien ir pamatysite, kad jūsų straipsniai pasieks platesnę auditoriją nei bet kada anksčiau!

Kas gali atlikti pastatų energinio naudingumo sertifikavimą?

Pastatų energinio naudingumo sertifikavimas

Aplinkos ministerija ir Energetikos ministerija yra bendrai atsakingos už EPBD perkėlimą ir įgyvendinimą Lietuvoje. Direktyva 2010/31/ES ir nacionalinis sąnaudų atžvilgiu optimalių minimalių energinio naudingumo reikalavimų lygių apskaičiavimas, kaip ir planuota, perkelti į Lietuvos įstatymus, todėl Lietuva žengia kelyje atitinkamų reikalavimų įgyvendinimo link. Pagrindiniai reikalavimai buvo nustatyti Statybos ir Energetikos įstatymuose, o toliau detalizuoti techniniuose reglamentuose, paskirstant energijos vartojimo efektyvumo reikalavimus visuose pastatų planavimo, projektavimo ir statybos etapuose


Atestavimas, kaip privalomas reikalavimas naujiems pastatams, įsigaliojo 2007 m. sausio 1 d. Nauji pastatai, įskaitant pastato vienetus, turi būti sertifikuoti baigus statyti. Naujų pastatų ir pastato vienetų energinio naudingumo klasė turi būti ne žemesnė kaip A, kai statybos leidimas vykdomas po 2016 m. lapkričio 1 d. Todėl leidimas statyti nebus išduodamas, jei projektuojamo pastato energinio naudingumo klasė nebus nustatyta, pagal privalomus reikalavimus


Pagrindinės pastatų energinio naudingumo ir energinio naudingumo sertifikavimo nuostatos aprašytos Statybos įstatyme ir Lietuvos Respublikos energetikos įstatyme. Skaičiavimo tvarka apibrėžta Statybos techniniame reglamente STR 2.01.02:2016 „Pastatų projektavimas ir energinio naudingumo sertifikavimas“, priimtas 2016 m. lapkričio 11 d. Aplinkos ministro įsakymu Nr. D1-7541. 2017 m. sausio 1 d. įsigaliojusiame atnaujintame reglamente pateikiami papildomi mažai energijos naudojančių pastatų reitingų apibrėžimai, kurie taikomi B, A ir A+ energinio naudingumo klasės pastatams bei A++ klasės NZEB


Dabartinė skaičiavimo schema naujiems ir esamiems pastatams prieš ir po kapitalinės renovacijos šiek tiek skiriasi. Pastato energinio naudingumo klasė nustatoma pagal pastato parametrų reikšmes, įskaitant: skaičiuojami pastato atitvarų savitieji šilumos nuostoliai; pastato sandarumas; mechaninis vėdinimas su šilumos atgavimo sistemos techniniais rodikliais; energijos suvartojimas pastatų šildymui; statyti pertvaras tarp aukštų ir šiluminių savybių tarpatramius; pastato energinio naudingumo rodiklio C1 reikšmė, apibūdinanti šildymo, vėdinimo, vėsinimo ir apšvietimo neatsinaujinančios pirminės energijos efektyvumą; pastato energinio naudingumo rodiklio C2 reikšmė, apibūdinanti pirminės neatsinaujinančios energijos efektyvumo buitinio karšto vandens ruošimą; ir pastato energijos suvartojimas iš AEI. 

Pastatų energinio naudingumo sertifikavimą atlikti gali tik sertifikavimo ekspertas, kuris turi tam skirtą ir galiojantį pažymėjimą. Norint tapti sertifikavimo ekspertu reikia atitikti nustatytus kvalifikacinius reikalavimus dėl išsilavinimo ir darbo patirties. Taip pat reikia baigti specialius kursus ir išsilaikyti egzaminą. Ši paslauga reikalauja turėti specialių žinių, todėl paslaugos kaina turi būti atitinkama. Taip pat kaina priklauso nuo daugelio veiksnių, ją reikėtų tikslinti, kadangi kiekvieno projektas yra skirtingas.

Komentarai

Įrašų nėra

Palikti komentarą

Naujausi straipsniai

Vilniuje, istorijos ir kultūros mieste, slėpiasi ne tik architektūriniai perlai, bet ir šiuolaikinės pramogos, kurios leidžia gyventojams bei svečiams išbandyti savo intelektą, logiką ir komandinio darbo įgūdžius. Pabėgimo kambariai šioje sostinėje išsiskiria savo originalumu ir kokybe, o kiekvienas jų siūlo unikalų nuotykį.
Master City – tai vieta, kur verslo profesionalai ir entuziastai gali rasti aukščiausios kokybės įrankius už geriausią kainą. Ar esate susidomėjęs akumuliatoriniu smūginiu veržliasukiu bosch ar dewalt? Ar gal jums reikia akumuliatorinio veržliasukio makita? Jei taip, jūs esate tinkamoje vietoje.
Gimtadienio sveikinimas – tai daug daugiau nei paprastas žodžių rinkinys. Tai asmeniškumo, šilumos ir nuoširdumo išraiška, per kurią galime parodyti mūsų meilę, pagarba ir vertinimą švenčiančiam asmeniui. Kiekvienas gimtadienis yra unikalus, atspindintis kito žmogaus gyvenimo metus, patirtis ir svajones.