Kondicionierių tipai ir jų montavimo būdai

Kondicionierių tipai ir jų montavimo būdai

Oro kondicionieriai atsirado prieš kelis dešimtmečius ir per visą šį laiką, šie įrenginiai pastoviai keitėsi, tam, kad galėtų visiškai atitikti poreikius klientų visuose įmanomose vietose, pradedant nuo namų ir transporto priemonių ir baigiant darbais bei viešomis vietomis. Šiuolaikinė vėdinimo įranga suteikia vartotojams ne tik greitą ir efektyvų patalpų vėdinimą, bet ir patogų valdymą bei geriausiai atitinkantį poreikius montavimo būdą. Pagal pastarąjį veiksnį galima išskirti kelis pagrindinius įrenginių tipus, kurie yra sutinkami mūsų šalies rinkoje: sieniniai, pastatomi ir montuojami ant lubų. Siūlome pažvelgti detaliau į kiekvieną jų.

Sieniniai kondicionieriai

Ant sienos kabantis ir patalpas vėdinantis kondicionierius – tai ko gero geriausiai atpažįstamas šių įrenginių variantas. Tokie prietaisai yra naudojami tiek namuose tiek ir biuruose ar komercinėse patalpose, nedidelio ploto. Tarp jų dažniausias sutinkamos taip vadinamos Split sistemos ir Multisplit sistemos. Jų ypatumas – konstrukcijos, kurias sudaro 2 arba daugiau dalių. Tiek vienoje tiek kitoje sistemoje yra po 1 išorinį bloką ir po 1 (Split) arba kelis (Multisplit) vidinius blokus.

Be Split sistemų, kabinamų ant sienų, egzistuoja ir taip vadinami Monoblokai – įrenginiai, kurų konstrukcija numato vieno bloko naudojimą.

Lubiniai kondicionieriai

Jei kalbėtume apie modelius, kurių įprasta vieta yra žmonėms virš galvų tai tokio tipo įrenginiai dažniausiai yra naudojami verslo bei prekybos centruose, didesniuose biruose ir viešosiose erdvėse. Tokių būdu montuojami 2 kondicionierių rūšys:

  • Kasetiniai, kurių konstrukcija dažnai būna paslėpta po pakabinamomis lubomis. Jų veikimo principas panašus į įprastų sieninių Split sistemų, bet skirtingai ne pastarosios, kasetinės vėdina patalpas 4 kryptimis.
  • Kanaliniai - didesnės sistemos, galinčios vienu metu vėdinti kelias patalpas, dėka išvedžiotų oro kanalų.

Pastatomi kondicionieriai

Šiam įrenginių tipui taip pat galim priskirti 2 rūšis: mobiliuosius ir stacionarius. Pirmieji, kaip aišku ir pavadinimo yra naudojami pagal paskirtį ten, kur yra labiausiai reikalingi. Juos sudaro tik 1 blokas, tačiau tam, kad galėtų kokybiškai vėdinti patalpas, reikia pasirūpinti karšto oro išvedimui pro langą ar orlaidę. Stacionarūs pastatomi įrenginiai savo gabaritais primena spintas, ar net šaldytuvus. Jie taip pat veikai Split sistemų principų.

Komentarai

Įrašų nėra

Palikti komentarą

Naujausi straipsniai

Darbas lauke žiemą kelia unikalių iššūkių, todėl tiek darbdaviai, tiek darbuotojai turi būti tinkamai pasiruošę. Tinkama žieminė darbo apranga gali apsaugoti nuo šalčio, paslydimo ir kitų žiemos sąlygoms būdingų pavojų.
Nuolat besikeičiančiame sveikatingumo pasaulyje mitų ir klaidingų įsitikinimų yra tiek pat daug, kiek ir socialiniuose tinkluose plintančių „stebuklingų“ dietų ar „viską išgydančių“ sveikatos papildų.
Hipertenzijos gydymas visada pradedamas nemedikamentiniais metodais. Tai apima sveiką gyvenimo būdą, tinkamą mitybą, metimą rūkyti ir saikingą fizinį krūvį. Jei šie metodai nesumažina kraujospūdžio, gydytojas gali paskirti gydymą vaistais. Yra įvairių grupių vaistų hipertenzijai gydyti, įskaitant diuretikus, beta adrenoblokatorius, AKF inhibitorius ir kitus, tokius kaip - Welltone, prieš vartojimą reikia pasitarti su gydytoju.