Laidojimo paslaugos ir urnos: 4 dalykai, kuriuos žinoti turi kiekvienas

Laidojimo paslaugos ir urnos: 4 dalykai, kuriuos žinoti turi kiekvienas

Lietuvoje keičiasi laidojimo paslaugos ir papročiai. Vis populiaresniu tampa kremavimas. Tokiu atveju nepamainomos yra urnos. Kremavimo urna yra bet kokia talpykla, kurioje laikomi kremuoti palaikai. Tai yra viskas, ką pasirenkate naudoti kremuotiems palaikams laikyti, pagal numatytuosius nustatymus yra kremavimo urna. Pateikiame 4 faktus, kuriuos apie urnas turi žinoti visi.

1 Urnos gali būti „gyvenimo“ ciklo dalis

Kadangi laidojimas vis dar yra pageidaujamas atsisveikinimo būdas, biologiškai susiskaidančios urnos yra puikus sprendimas po kremavimo. Šiose urnose yra kremai ir jas galima palaidoti pasirinktame sklype. Gamtai einant savo keliu, organiška talpa kremavimui pamažu grįžta į dirvą, o kremai taip pat susigeria. Galimi medžių variantai su sėkla, kuri bus maitinama mylimo žmogaus pelenais. Kai medis auga iki brandos, tai gyvas nepamirštamo gyvenimo priminimas.

2. Laidojimo paslaugos ir urnos pritaikomos augintinių pelenams

Daugeliui žmonių gyvūno netektis gali prilygti šeimos nario praradimui, todėl šiuolaikinės urnos pelenams tai atspindi. Jei pasirinksite kremavimą savo augintiniui, galite įsigyti tinkamą urną, kurioje tilps jūsų brangaus gyvūno draugo kremai. Pelenų urnų rasite didžiausioms šunų veislėms ir mažiausiems naminiams gyvūnėliams, pavyzdžiui, pelėms. Rinkitės iš gyvūno formos urnų arba rinkitės iš įvairių skoningų urnų, pagamintų iš daugelio medžiagų.

3. Jos gali atspindėti skirtingas asmenybes

Šiuolaikinės medžiagos ir technologijos reiškia, kad kremavimo urnos yra įvairių formų ir dydžių. Pavyzdžiui, pagal užsakymą galima pagaminti mėgstamo automobilio ar golfo trofėjaus formos urnas. Tradiciškesnės kremavimo talpos yra sidabro, detalaus vario arba paauksuoto dizaino. Jei velionis buvo entuziastingas sodininkas, galite juos prisiminti su pagal užsakymą pagaminta sodo stiliaus urna.

4. Urnos pelenų barstymas galimas net Lietuvoje

„Tipiškas“ ir labiausiai paplitęs pelenų išbarstymo būdas yra juos išpilti gamtoje. Lietuvoje tokia praktika ilgą laiką buvo negalima, tačiau šiandien taisyklės keičiasi. Tai galima daryti jūroje, upėse

Ar iš sraigtasparnio, ar ant kalno viršūnės, ar jūroje iš valties, idėja ta pati: naudokite konteinerį, kuris padės lengvai nugabenti pelenus į išbarstymo vietą ir palengvins naudojimą išpilant palaikus.

Komentarai

Įrašų nėra

Palikti komentarą

Naujausi straipsniai

Kvepiantys namai ne tik džiugina nosį, bet ir sukuria jaukią atmosferą jums ir jūsų svečiams. Kas šią atmosferą gali gerokai sugadinti? Taip – nemalonūs kvapai, atsirandantys gaminant maistą, laikant naminius gyvūnus, per retai valant kambarius ir dar dėl daugybės kitų priežasčių.
Visiems nutinka klaidos. Vieną akimirką mėgaujatės puodeliu kavos ar stikline vandens, o kitą – skystis netyčia atsiduria ant jūsų brangaus nešiojamo kompiuterio. Tokie įvykiai gali sukelti nemažai streso, tačiau svarbu žinoti, kaip elgtis tokiomis aplinkybėmis, kad maksimaliai sumažintumėte galimus pažeidimus.
Klausos praradimas gali turėti didelės įtakos gyvenimo kokybei, todėl klausos aparatai yra labai svarbus sprendimas tiems, kurie kenčia nuo klausos praradimo. Tačiau klausos aparatų kompensavimo galimybės labai skiriasi. Šio straipsnio tema kompensuojami klausos aparatai, kokie yra norminiai reikalavimai, kurių turite laikytis draudimo ir esamus kompensavimo skirtumus.