Kada gali prireikti higienos kursų

Kada gali prireikti higienos kursų

Kokiame darbe bedirbate ar planuojate įsidarbinti, kiekviena veikla pareikalaus  specifinių žinių. Labai dažnai, kad palaikyti reikiamą kvalifikaciją ar ją patobulinti, prireikia papildomų mokymų. Dažnai jie būna privalomi. Vieni tokių – higienos kursai. Jų metu būsimi darbuotojai yra supažindinami su esminiais higienos reikalavimais, užkrečiamų ligų prevencija. Pabaigus šiuos kursus,  išduodamas higienos pažymėjimas dažnai vadinamas žalia korta darbui.

Šiek tiek plačiau kokiose srityse reikalingas šis higienos pažymėjimas. Pirmiausia – maisto sektorius. Tai yra viena dažniausių  sričių, kuomet prireikia išklausyti higienos kursus. Žalioji korta darbui reikalinga ne tik virėjams ir padavėjams, bet ir darbuotojams, kurie susiduria su maisto produktų sandėliavimu bei transportavimu. Gal ir keista, bet turėtumėte žinoti, jog toks pažymėjimas reikalingas ir su žvejyba susijusiuose darbuose.

Antra sritis – apgyvendinimo paslaugos. Specifinių higienos žinių prireiks tiems, kurie dirba bendrabučiuose, kaimo turizmo sodybose, globos įstaigose, nakvynės namuose ir kitose su apgyvendinimu susijusioje įstaigose. Beje, šie kursai tikrai bus privalomi ir tiems, kurie tokias paslaugas teiks namų sąlygomis.

Higienos pažymėjimo pareikalaus ir grožio industrijos įmonės. Įvairios grožio ir sveikatinimo procedūros klientams siejasi su atsipalaidavimu ir smagiu laiko praleidimu. Tuo tarpu, šioje srityje dirbantiems specialistams prireikia nemažai žinių ir įgūdžių. Dalį tokios naudingos informacijos suteiks minimi higienos kursai. O kirpykloms, grožio salonams ir manikiūro specialistams šie kursai yra privalomi.

Paminėjome tik pačias svarbiausias veiklos sritis, kuriose žalia korta yra būtina ir labai naudinga. Tačiau žinokite, jog tokios informacijos ir higienos pažymos jums gali prireikti jeigu planuojate ieškoti darbo švietimo ar ugdymo įstaigose, areštinėse ar kitose laisvės atėmimo vietose, vandens tiekimo įmonėse, medicininių atliekų tvarkymo vietose, pavojingų veiksnių ir nuodingų medžiagų kupinuose darbo objektuose.

Kaip vyksta higienos kursai? Turėtumėte žinoti, jog higienos kursų programą galite išklausyti tiek lankant lektorių vedamas paskaitas, tiek nuotoliniu būdu internetu. Pastaruoju atveju visi mokymai yra elektroniniai, tad mokytis ir gauti higienos pažymėjimą galite visoje Lietuvoje ir net užsienyje. Higienos pažymėjimas į jūsų rankas atkeliaus elektroniniu paštu. Tereiks jį atsispausdinti ir pateikti darbdaviui. Tad renkantis įmonę, teikiančią higienos kursų paslaugas, įsitikinkite, jog turėsite galimybe mokytis savarankiškai nuotoliniu būdu. Dažnai nutinka taip, jog planai keičiasi ir į mokymus nebūna galimybės atvykti. Tuomet mokslo tęsimas internetu – puiki išeitis.

Komentarai

Įrašų nėra

Palikti komentarą

Naujausi straipsniai

Kvepiantys namai ne tik džiugina nosį, bet ir sukuria jaukią atmosferą jums ir jūsų svečiams. Kas šią atmosferą gali gerokai sugadinti? Taip – nemalonūs kvapai, atsirandantys gaminant maistą, laikant naminius gyvūnus, per retai valant kambarius ir dar dėl daugybės kitų priežasčių.
Visiems nutinka klaidos. Vieną akimirką mėgaujatės puodeliu kavos ar stikline vandens, o kitą – skystis netyčia atsiduria ant jūsų brangaus nešiojamo kompiuterio. Tokie įvykiai gali sukelti nemažai streso, tačiau svarbu žinoti, kaip elgtis tokiomis aplinkybėmis, kad maksimaliai sumažintumėte galimus pažeidimus.
Klausos praradimas gali turėti didelės įtakos gyvenimo kokybei, todėl klausos aparatai yra labai svarbus sprendimas tiems, kurie kenčia nuo klausos praradimo. Tačiau klausos aparatų kompensavimo galimybės labai skiriasi. Šio straipsnio tema kompensuojami klausos aparatai, kokie yra norminiai reikalavimai, kurių turite laikytis draudimo ir esamus kompensavimo skirtumus.