Saulės elektrinė: ką žinoti prieš priimant sprendimą?

Saulės elektrinė: ką žinoti prieš priimant sprendimą?

Saulės energija – vienas geriausių sprendimų, kuris padeda sutaupyti elektrai skiriamų lėšų ir tausoti mūsų gamtą. Kiekvienais metais elektros vartotojų tik daugėja, kartu daugėja ir elektros kiekiai, kuriuos visi kartu suvartojame. Todėl pastaruoju metu populiarėja alternatyvūs sprendimai. Lietuvoje vienas efektyviausių būdų – saulės elektrinė. Tai patikimas ir šiuolaikiškas sprendimas, leidžiantis Jums sutaupyti išlaidų elektrai, o ateityje tapti nepriklausomu elektros gamintoju.

Nuo ko pradėti?

Jeigu svarstote, kaip prisidėti prie saulės energijos įdarbinimo, pirmiausia, reikėtų pagalvoti, kokia elektrinė Jums būtų reikalinga ir kus galite ją įsirengti. Pavyzdžiui, jeigu gyvenate nuosavame name, galbūt turite galimybę, kad saulės elektrinė būtų pastatyta Jūsų kieme, o gal šiek tiek toliau nuo namo esančioje Jūsų sklypo vietoje. Taip pat labai populiaru saulės kolektorius montuoti tiesiai ant namo stogo. Šiandien jau yra šiuolaikiškų sprendimų, kurie leidžia įgyvendinti sprendimą, kai vietoj stogo dangos montuojami saulės kolektoriai. Tai puikus sprendimas, jeigu kaip tiks varstote apie stogo atnaujinimo ar renovacijos darbus.

Tačiau tai nereiškia, kad saulės elektrinę gali turėti tik nuosavuose namuose gyvenantys žmonės. Šiandien nepriklausomu elektros gamintoju gali tapti ir daugiabučio gyventojas. Tam yra kuriami specialūs saulės parkai. Tai didžiulės nutolusios saulės elektrinės, kurios įrengiamos patogioje vietoje ir yra skirtos elektros gaminimui. Tokiame parke gali dalyvauti visi norintys. Tereikia kreiptis į parką administruojančią įmonę ir nuspręsti, kokio dydžio saulės elektrinę parke norėtumėte valdyti.

Kiek galima sutaupyti?

Tai dažnas klausimas, kuris kyla žmonės anksčiau nesidomėjusiems saulės energija. Vienas svarbiausių dalykų, dėl kurių renkamasi įsirengti saulės elektrinę yra išlaidos elektros energijai. Kiekvienais metais brangstanti elektros energija verčia ieškoti alternatyvų. Saulės elektrinė – puikus pasirinkimas.  Pasistačius saulės elektros energiją, galėsite sutaupyti elektros, nes pats tapsite nepriklausomu elektros gamintoju

Žinoma, reikia iš anksto suprasti, jog pradžioje tai yra investiciją.. Nereikia baimintis, kad tai gali brangiai kainuoti. Valstybė remia norinčius tapti nepriklausomais elektros gamintojais, todėl gali prisidėti prie Jūsų investicijos. Kiekvienais metais yra skiriama parama tokių elektrinių įrengimui. Skaičiuojama, kad pasinaudojus valstybės skiriama parama, saulės elektrinė atsiperka per kelis metus. Tai reiškia, kad po tiek laiko galėsite iš viso pamiršti apie mokesčius už elektrą ir galėsite netgi parduoti savo pagaminamą elektros energijos perteklių.

Komentarai

Įrašų nėra

Palikti komentarą

Naujausi straipsniai

Ieškote kieto kuro katilo? Natūralu, kad kaina dažnai yra vienas esminių aspektų, kuris vertinamas lyginant variantus. Taip, kieto kuro katilai kainuoja labai įvairiai ir kainas lemia ne tik pati įranga, tačiau ir iš kur yra perkama. Bandysime aptarti esminius aspektus, kurie padės Jums suprasti, kiek įprastai kainuoja kieto kuro katilai ir kiek verta mokėti.
Ieškote geriausio šildymo sprendimo savo namams ar biurui? Norite, kad patalpos būtų šildomos kokybiškai ir moderniai? Vienas geriausių sprendimų – oras oras šilumos siurblys. Jis lengvai pritaikomas įvairiose patalpose, yra šiuolaikiškas ir ekonomiškas sprendimas. Lietuvoje pastaruoju metu tokius renkasi vis daugiau žmonių.
Aplinkos ministerija ir Energetikos ministerija yra bendrai atsakingos už EPBD perkėlimą ir įgyvendinimą Lietuvoje. Direktyva 2010/31/ES ir nacionalinis sąnaudų atžvilgiu optimalių minimalių energinio naudingumo reikalavimų lygių apskaičiavimas, kaip ir planuota, perkelti į Lietuvos įstatymus, todėl Lietuva žengia kelyje atitinkamų reikalavimų įgyvendinimo link.