Su greitaisiais kreditais susiję klausimai, dominantys dažną paskolos gavėją

pagal | 9 birželio, 2024

Kaip liaudies išmintis sako, devynis kartu pamatuok, dešimtą – pjauk. Tai – universali patarlė, kuri gali būti panaudojama įvairiose situacijose. Ne išimtis – greitieji kreditai, kurie vieniems – kone kasdienybė. Tuo tarpu kitiems – viliojanti, tačiau kartu ir nemažai abejonių kelianti galimybė išspręsti užklupusius finansinius sunkumus.Kaip nuolat kartoja tiek finansų ekspertai, tiek tiesiog sąmoningai mąstantys žmonės, prieš bet ką pasirašant, būtina atidžiai įsigilinti į sutartyje numatytas sąlygas. Greita paskola internetu – puikus pavyzdys, kai minėtu patarimu pravartu vadovautis.

Norėdami palengvinti šį atsakingą sprendimą, apžvelgsime pagrindinius klausimus, nuo kurių neatsiejamas greitasis kreditas.

Kam gali būti išduodama greita paskola?

Žinoma, tik tam asmeniui, kuris yra pajėgus tinkamai vykdyti prisiimtus finansinius įsipareigojimus. Įdomu, kokiu būdu kreditorius tai patikrina? Klientai, norintys greitos paskolos internetu, visų pirma turi užpildyti kiekvieno kreditoriaus internetinėje svetainėje esančią paskolos paraišką. Nors joje daug informacijos nurodyti nereikia, kreditorius, gavęs sutikimą tikrinti asmens duomenis, vaizdžiai tariant, „narsto jį po kaulelį“. Vertinama gaunamų pajamų pastovumas, pajamų ir turimų įsipareigojimų santykis, kredito „švarumas“ (tai yra, ar nebuvo uždelstų įmokų kitiems kreditoriams) ir kita.

Beje, jei asmuo, kuriam yra reikalingas greitasis kreditas internetu, turi sutuoktinį, tikrinama ir jo kredito istorija. Ir tai – visiškai suprantama. Juk greiti pinigai ne tik papildo šeimos biudžetą bei leidžia patenkinti tam tikrus poreikius, bet ir, kalbant apie pareigą mokėti mėnesines įmokas, tampa rimtu išbandymu visai šeimai.

Ar, norint gauti greitąjį kreditą, užtenka paskambinti telefonu/išsiųsti SMS žinutę?

Tikrai ne. Greitieji kreditai telefonu – iš senesnių laikų, kai greitųjų paskolų rinka dar nebuvo taip griežtai kontroliuojama, atėjusi ir dažną klaidinanti sąvoka. Greitieji kreditai internetu gali būti išduodami tik asmeniui, patvirtinusiam savo tapatybę. Tą galima padaryti pasinaudojus mobiliuoju parašu, prisijungus prie savo internetinės bankininkystės su „Smart-ID“ arba iš asmeninės banko sąskaitos atlikus kreditoriui simbolinį 0,01 Eur pavedimą.Logiška, jog, norint tai atlikti, vien mobiliojo telefono nepakanka. Telefonas su internetu ryšiu šiuo atveju tėra priemonė, atstojanti kompiuterį. „Smspinigai.lt“ klientams siūloma patogi mobilioji svetainės versija, leidžianti ne tik pateikti paskolos paraišką, bet ir atlikti kitus veiksmus, susijusius su jau gauta greitąja paskola.

Skubus kreditas nemokamai: ar tai – realu?

Kreditoriai, norėdami plėsti savo klientų ratą, siūlo jiems kuo patrauklesnes paskolų sąlygas. Nemokami greitieji kreditai – viena iš tokių galimybių. Tiesa, siekiant, jog klientai, „užkibę“ su sąvoka „nemokamas“, nesijaustų apgauti, rekomenduojamas vartoti terminas – „greitas kreditas be palūkanų“. Grąžinti tai, ką kreditorius paskolino, vis vien teks. Tik pasinaudojus siūloma akcija, galima laimėti palūkanų sąskaitą: šios nėra skaičiuojamos.Žinoma, kiekviena akcija turi savas sąlygas, su kuriomis reikia susipažinti. Pavyzdžiui, „Smspinigai.lt“ savo klientams siūlo kreditą nemokamai, tačiau akcija galioja tik pirmą kartą besiskolinantiems klientams, kai imama paskola neviršija 1000 Eur, o paskolos laikotarpis – ne ilgesnis nei 12 mėnesių laikotarpiui. Tai – iš tiesų patraukli galimybė sutaupyti. Bet, pabrėžiame, nemokamų pinigų niekas nedalina.

Ar galiu paskolą gauti bet kuriuo paros metu?

Greitas kreditas visą parą – dar viena sąvoka, kuria derėtų aptarti išsamiau. Tais laikais, kai greitųjų paskolų rinka nebuvo taip griežtai kontroliuojama, paskola, paraiškos patvirtinimo atveju, iš tiesų „įkrisdavo“ į sąskaitą bet kuriuo paros metu. Nesvarbu, tai būtų vidurnaktis ar ankstyvas rytas. Ir dabar klientas paskolos paraišką, esančią kreditoriaus svetainėje, gali užpildyti bet kuriuo, jam patogiu metu. Skirtumas tas, jog, pagal šiuo metu galiojančią tvarką, paskolos yra peržiūrimos ir tvirtinamos/atmetamos tik konkrečios kredito bendrovės nustatytomis darbo valandomis. Atlikus šį žingsnį, viskas vyksta iš tiesų greitai. Paraišką patvirtinus, pinigai klientui į asmeninę banko sąskaitą pervedami per keliolika minučių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *