Alpinizmo verslas aukštikalnių valymo srityje

Alpinizmo verslas aukštikalnių valymo srityje

Didėjant modernių pastatų statybų tempui, atsiranda poreikis specifinėms paslaugoms, įskaitant aukštybinių pastatų valymą. Išorinius dekoratyvinius elementus, tokius kaip ventiliuojami fasadai, fasadų stiklai, reikia valyti, kaip taisyklė, daugiau nei kartą per metus, todėl aukštybinių patalpų valymo rinka artimiausiu metu tikisi aktyvaus augimo. Naujoviškų technologijų, profesionalių valymo reagentų naudojimas padidins paslaugų produktyvumą ir kokybę, palaipsniui sumažindamas išlaidų lygį.

Fasado valymas ne tik daro įtaką pastato išvaizdai, bet ir padidina jo eksploatacines savybes. Organiniai elementai užkemša apdailos paviršiaus poras, taip užkimšdami drėgmės išgarinimo procesą, kuris užšąla žemoje temperatūroje ir palaipsniui sunaikina medžiagą. Ši problema daugiausia pastebima betoninių, plytų ir tinkuotų fasadų paviršiuose. Todėl yra tikslingiau laiku nuplauti fasadą, nei vėliau jį sutaisyti.

Fasadų valymas reiškia darbą aukštyje ir turi keletą pagrindinių metodų. Pagrindinis būdas yra fasado plovimas pramoniniais alpinistais. Tokį skalbimą vykdo tik darbuotojai, kurie turi reikiamus patvirtinimus ir pažymėjimus. Fasadą plauna pramoninis alpinistas, judantis vertikaliai išilgai fasado paviršiaus, naudojant specializuotą įrangą. Darbinė ir saugos virvė pritvirtinta ant pastato stogo. Naudojant vilnonį sluoksnį, ant paviršiaus užpilamas valymo mišinys, po to jis sutraukiamas pavara (lygintuvu, gleives), likusios dėmės pašalinamos mikropluošto šluostėmis. Gana paplitęs būdas yra fasado plovimas aukšto slėgio aparatu. Slėgtas vanduo, turėdamas stiprią srovę, nuplauna sustingusius nešvarumus. Šis metodas taip pat leidžia naudoti ploviklius, kurie ant paviršiaus užtepami naudojant putų generatorių ir po kurio laiko nuplaunami vandeniu. Paprastai šis metodas retai taikomas fasadų stiklinimui ir langams, nes pasiekti tinkamą kokybę yra gana sunku. Be pramoninio alpinizmo metodo, kai rankomis ir mechaniškai plaunamas fasadas, naudojami pastoliai, bokštai ir miškai.

Skirtingiems fasado paviršių tipams (metalui, betonui, stiklui, plastikui, granitui ir kt.) Reikalingas specialus valymas, atsižvelgiant į susiformavusio nešvarumo sudėtį. Jei valymo priemonė nepasirinkta teisingai, kyla pavojus sugadinti fasado paviršių. Atmosferos taršai (suodžiai, dulkės, pelėsiai) paprastai naudojamas šarmų mišinys. Techninė tarša, susijusi su sunkiosios pramonės įrenginių vieta netoliese, aprūdiję ruožai, pūtimas, kalkių ir cemento pėdsakai valomi specialiais rūgšties turinčiais produktais. Dažai tirpikliais naudojami dažymui ir grafiti dažymui. Ypatingi sunkumai kyla valant smulkiai porėtus paviršius nejudančiais nešvarumais, nes darbo ir reagento išlaidos žymiai padidėja.

Remiantis tuo, kas išdėstyta, norint plauti pastatus aukštyje, reikia individualaus požiūrio. Sprendimą dėl valymo būdo pasirinkimo priima technologas, kuris turi išanalizuoti paviršių ir užterštumą bei atlikti bandomąjį nedidelio ploto valymą, kad pasirinktų darbui reikalingą technologiją.

www.alpinpro.eu

Komentarai

Įrašų nėra

Palikti komentarą